Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Paniğin Yol Açtığı Satın Alımlar Bitcoin’in Piyasa Değerini 1,5 Trilyon Dolara Çıkardı

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, Terra'nın çöküşünün kripto kışının başlangıcı olduğu Mayıs 2022'den bu yana görülen en yüksek seviyede.

5 Aralık 2023 10:08

Güncellenme: 5 Aralık 2023 10:18

Bitcoin (BTC), 42 bin doların üzerine çıkarak 19 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Fiyat artışı, faiz oranlarının düşmesine yönelik beklentiler, yaklaşan spot bitcoin ETF kararları, dijital varlık fonlarına sermaye akışları ve “panik alımlarıyla” desteklendi.


Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, kasım ayının büyük bir bölümünde 38 bin dolardaki direnç seviyesinde sıkışıp kalmıştı.


Haberin yazılması sırasında 42 bin doların altına düşen BTC, son 24 saatte 5,8 oranında artışa tanık oldu.


Ether (ETH), BNB ve ADA gün içinde yüzde 2-3 değer kazanırken, yaklaşık 200 kriptonun performansını takip eden CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI) yüzde 4,2 arttı.


TradingView verilerine göre, Bitcoin'in yükselişi, Terra'nın çöküşünün kripto kışının başlangıcı olduğu Mayıs 2022'den bu yana ilk kez toplam kripto piyasası değerini 1,5 trilyon doların üzerine çıkardı.Dikkatli olun!

Analistler, bitcoin’in geleceği parlak görünse de bazı olası kısa vadeli engellere dikkat çekiyor.


Bitfinex analistleri, dün yayımladıkları raporda "Endişemizin nedeni, vadeli işlem piyasalarında satış baskısı doruklarda olmasına rağmen, spot piyasalarda bunun görülmüyor olması" dedi.


"Bunun nedeni, kısa vadeli yatırımcıların daha düşük fiyatları beklemesi, uzun pozisyonlara girmeden önce emin olmak istemesi veya nispeten küçük piyasa katılımcılarının ilgisinin altcoinlerde daha yüksek getiriye yönlendirilmesi dahil olmak üzere çok yönlü olabilir."


Galaxy'den Thorn, ihtiyatlı olmanın bir başka nedeninin de bitcoin sahibi adreslerin yaklaşık yüzde 85'inin kâr etmesi olduğunu söyledi ve ekledi:


“Bitcoin, koşuya rağmen yapıcı olmaya devam ediyor. Kötü aktörlerin piyasadan ayrılması, iflasların çözülmesi, ufuktaki katalizörler (spot ETF’ler ve yarılanma) yapıcı bir makro ortam yaratıyor.”


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcpiyasakripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin 70 Bin Dolar Seviyesini Geride Bıraktı, Satış Baskısı Sona Eriyor

4 Haziran 2024 10:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk