Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Nasdaq Yükselişte Fakat Kriptoda Yatay Seyir Var

Makroekonomik taraftan gelen pozitif verilerin hisse senedi piyasalarına getirdiği bahar havası kripto piyasasına henüz sirayet etmemiş durumda.

22 Aralık 2022 12:24

Güncellenme: 22 Aralık 2022 12:58

Dört günlük düşüş trendi ardından dünü artışla kapatan ABD hisse senedi piyasasında riskli varlıklar üzerinde baskı nispeten hafiflese de kripto piyasasında aşağı yönlü hareketlilik söz konusu. Teknoloji borsası Nasdaq dünü yüzde 1,54’lük, S&P 500 endeksi yüzde 1,49’luk ve Dow Jones ise yüzde 1,6’lık yükselişle kapatırken, kripto piyasasıysa bu yükselişten nasibini alabilmiş değil.


Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin dünden beri yüzde 0,24’lük düşüş kaydederek şu sıralar 16 bin 835 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in ardından ikinci sırada yer alan Ethereum ise yüzde 0,14’lük değer kaybıyla 1,214 dolara gerilemiş vaziyette. Piyasa değeri büyük diğer kripto paralarda da benzer bir durum söz konusu: Binance Coin (BNB) yüzde 1,26, Cardano (ADA) yüzde 0,52 ve Stellar (XLM) ise yüzde 1,12’lik değer kaybetmiş durumda.


"Wall Street'te olumlu hava var fakat..."

CoinDesk’e konuşan trading şirketi Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya “Wall Street boyunca hakim olan riskli varlıklar üzerindeki olumlu havadan Bitcoin yeterli derecede destek alamıyor” diyor.


Son 24 saatin en çok kaybettiren token’ı yüzde 10,93’lük düşüşüyle Mirror Protocol (MIR) olurken, Curve Dao (CRV) yüzde 3,23, batık kripto para borsası FTX’in token’ı FTT yüzde 3,28, bir diğer batık kripto kredi şirekti Celsius'un token'ı CEL yüzde 6,84, Crypto.com (CRO) yüzde 2,7 ve Storj yüzde 1,64’lük değer kaybına uğramış durumda.


Hisse senedi piyasalarındaysa gözler bugün TSİ 16.30’da açıklanacak ABD üçüncü çeyrek büyüm verisinde olacak. Varlık yönetim şirketi Ünlü & Co.’nun günlük analizinde konuya ilişkin şu ifadeler yer alıyor: “Söz konusu verinin revizyon niteliğinde olmasının yanında daha önce yıllıklandırılmış bazda yüzde 2,9 olarak açıklanan rakamda herhangi bir değişikliğin beklenmemesi nedeniyle etki derecesinin limitli kalacağını tahmin ediyoruz.”

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin'in Bitfinex Liderliğindeki Yükselişi

27 Şubat 2024 18:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk