Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Matrixport Raporu: Bitcoin 2024 Sonuna Kadar 125 Bin Dolara Yükselebilir

Tahmin, bitcoin madencilik ödülünün yarılanmasından sonraki aylarda yüksek kazançlar elde etme eğilimiyle tutarlı görünüyor. Dördüncü yarılanma (halving) gelecek yılın başlarında gerçekleşecek.

6 Temmuz 2023 14:01

Güncellenme: 6 Temmuz 2023 14:31

Geçtiğimiz yılın sonlarında bitcoin’in (BTC) yükseliş yaşayacağını söyleyen ender firmalardan biri olan kripto hizmet sağlayıcısı Matrixport, şimdi de önde gelen kripto para biriminin 2024 yılı sonuna kadar 125 bin dolara kadar yükselebileceğini bildiriyor.

Bildirilen tahmin, piyasa değerinde meydana gelen göz kamaştırıcı bir değer artışıyla ortaya çıkan çok aylık bir boğa piyasasını gösteren verilere dayanıyor.

Bu sinyal, fiyatların Haziran 2022’den bu yana en yüksek seviye olan 31 bin doların aşılmasının ardından tetikleniyor. Geçmiş raporlara bakıldığında daha önceki sinyallerin Ağustos 2012, Aralık 2015, Mayıs 2019 ve Ağustos 2020'de öne çıktığı ve sonrasında rallilerin yaşandığı görülüyor.

Matrixport’un araştırma ve strateji sorumlusu Markus Thielen, CoinDesk’le paylaştığı raporda “22 Haziran 2023'te bitcoin, bu yılki en yüksek seviyesine ulaşarak bir sinyal verdi. Geçmişte bu sinyalin ayı piyasalarının sonunu ve yeni kripto boğa piyasalarının başlangıcını işaret ettiği biliniyor” ifadelerini kullanıyor ve ekliyor:

“Tarihi rehber olarak alırsak bitcoin fiyatları önümüzdeki 12 ay boyunca yüzde 123 ve 18 ay boyunca yüzde 310 oranlarında artabilir. Bu, fiyatların sırasıyla 65,539 ve 125,731 dolara yükselebileceği anlamına geliyor.”

Thielen, 2012 sinyalini ve ardından gelen 2013 yılında yaşanan yüzde 5.285 fiyat artışını "epik ve orantısız" bir boğa piyasası olarak nitelendirerek görmezden geliyor.CoinDesk verilerine göre bitcoin şu anda 31,172 dolardan işlem görüyor.

Matrixport'un görüşü, bitcoin'in madencilik ödülünün yarılanmasından sonraki 12-18 ay içinde keskin yukarı trendler çizme eğilimiyle uyumlu görünüyor. Dördüncü yarılanmanın, blok başına ödenen coin miktarını 6,5 BTC'den 3,25 BTC'ye düşürecek şekilde gelecek yılın mart/nisan aylarında gerçekleşmesi planlanıyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    BitcoinbtchalvingMatrixportmarkus thielen

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Yapay Zeka Çılgınlığı Büyüyor

22 Şubat 2024 18:53

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk