Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Matrixport, Bitcoin Boğalarına Alım Opsiyonlarına Geçmesini Önerdi

Markus Thielen, düşük volatilitenin opsiyon fiyatlarını da düşürdüğünü söyledi.

28 Temmuz 2023 13:26

Güncellenme: 28 Temmuz 2023 13:37

  • Matrixport, düşük volatiliteye işaret ederek boğa alım opsiyonlarına geçmenin getirileri optimize etmek için uygun bir strateji olduğunu belirtti.

  • Bitcoin'in temel volatilite ölçütleri çok yıllık düşüşlere ulaştığından opsiyon fiyatları da düşüş yaşadı.

Kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport, getirilerini optimize etmek isteyen yatırımcılara paralarını bitcoin’den (BTC) boğa alım opsiyonlarına aktarmalarını önerdi.


Matrixport’un araştırma ve strateji başkanı Markus Thielen, “Tahmin edildiği gibi kripto piyasası bu yaz da durgunlaştı, böylece işlem hacimleri ve volatilite de belirgin bir şekilde düşüş yaşadı. Düşük volatilite, opsiyon fiyatlarını da düşürdüğü için yatırımcıların bitcoin spotlara yatırdıkları parayı bitcoin opsiyonlara geçirmeleri mantıklı olabilir” dedi ve ekledi:


"Böylece yatırımcılar, yıllık bitcoin kazançlarını garantiye alırken alım opsiyonları sayesinde olası bir yukarı yönlü ralliye katılabilirler."


Alım opsiyonları, yatırımcılara belirli bir tarihe kadar belirtilen fiyattan bitcoin satın alma hakkı tanır.


Düşük volatiliteli oyun

Volatilite ortalama değere dönme özelliğine sahiptir, bu da varlık fiyatlarının ortalama fiyatlara yaklaşmasını sağlar ve opsiyon fiyatları üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Bu nedenle, opsiyonlar ucuz olarak nitelendirilir. Trader’lar, volatilite çok düşük olduğunda opsiyonları satın almayı tercih ederken, volatilite çok yüksek olduğunda opsiyonları satmayı tercih ederler.


Bitcoin'in 30 günlük volatilitesi, ocak ayından bu yana en düşük seviye olan yüzde 28'e düştü. Kripto paranın dört haftalık beklenen fiyat dalgalanmasını ölçen BitVol Endeksi, 2019'un başlarından bu yana en düşük seviye olan 40,47'ye geriledi. Kısacası şu anki durum, volatilitenin son derece yüksek ve opsiyonların daha pahalı olduğu 2022'nin son zamanlarıyla oldukça zıt bir ortam oluşturuyor.


Daha da önemlisi, bu yıl örtük oynaklık (implied volatility) ile bitcoin'in fiyatı arasında pozitif bir korelasyon oluşuyor. Dolayısıyla bitcoin rallisi devam ederse, alım opsiyonları sahiplerinin küçük bir yatırımla büyük kazançlar elde etmesi bekleniyor.


Thielen, bitcoin'in yılın başından bu yana olan yüzde 77'lik kazancı bir kenara koymayı, serbest kalan sermayeyi de her ay nominal değeri yüzde 3 olan başabaş alım opsiyonlarına (ATM) yatırmayı öneriyor. Bu şekilde piyasada düşüş yaşansa bile yatırımcıların yıl sonunda yüzde 62'lik bir net kazanç elde edeceğini belirtiyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    Matrixportmark thielenBitcoinbtcalım opsiyonları

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Onramp Invest, Platformuna CoinDesk 20 Endeksini Entegre Etti

29 Şubat 2024 17:48

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk