Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

“Mt. Gox İadeleri, Bitcoin Piyasasını Çok Etkilemeyecek”

Matrixport’un raporunda, çalınan bitcoin’lerin tamamı kurtarılamadığı için alacaklıların ana varlıklarının yalnızca bir kısmının telafi edileceği belirtildi

27 Nisan 2023 15:05

Güncellenme: 27 Nisan 2023 15:30

Kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport’un perşembe günkü raporuna göre Bitcoin (BTC), feshedilmiş kripto borsası Mt. Gox’a bağlı cüzdanların ve ABD hükümetinin işlemler yaptığı dedikodularının ardından çarşamba günü ABD saatiyle öğleden sonra yüzde 8’lik bir düşüş yaşadı.


Matrixport, MT. Gox vurgununun piyasaya olan potansiyel etkisini analiz ettiğini ve böyle bir olayın bitcoin fiyatı üzerindeki etkisinin az olacağı sonucuna vardığını belirtti.


Rapora göre Mt. Gox hack’i; o zamanlar 500 milyon, şu anda ise 17,8 milyar dolar değerindeki 850 bin bitcoin’in çalınmasıyla sonuçlanmıştı ve kripto paraların yalnızca 200 bini kurtarılabildi.


Araştırma şefi Markus Thielen raporuna şunları yazdı: “Çalınan BTC’lerin tamamı kurtarılamadığı için alacaklıların ana varlıklarının yalnızca bir kısmı telafi edilebilecek.”


Alacaklılara, fonlarından geri kalanı iade etmek için 4 seçenekli bir temel ödeme yapılacak.


Notta belirtilen seçenekler şunlardır: “toplu ödeme (kullanıcılar kaybolan fonlarının yüzde 15 ila 20’sini geri alacak), banka havalesiyle ödeme, kripto iyileştirme taleplerinin bir kısmının geri ödenmesi ya da fon transferi hizmeti sağlayıcısı aracılığıyla ödeme.”


Bireysel iyileştirme planının parçası olarak dağıtılacak 1,7 milyar dolar nakit, 141 bin bitcoin ve 142 bin bitcoin cash (BCH) ile yapılacak geri ödemeler için son tarih 30 Eylül.


Bitcoin, yazı sırasında 29,054 civarında işlem görüyor.


Daha Fazla Oku

    kriptoBitcoinhackMatrixport

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk