Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Litecoin Yarılanmasının Ani Bir Fiyat Kazancı Sağlama Olasılığı Düşük

Yarılanma sonrası blok zincirinde blok başına düşen ödül 6,25 LTC olacak.

2 Ağustos 2023 15:47

Güncellenme: 2 Ağustos 2023 16:33

  • Çarşamba gününün ilerleyen saatlerinde Litecoin blok zinciri, blok başına ödülü 12,5’ten 6,25 LTC’ye düşürecek.

  • Blok zincirinin yerel token’ı LTC, daha önceki iki yarılanmada da aylarca negatif olarak kaldı.

2011 yılında Bitcoin'in çatallaşması (fork) sonucu oluşan Litecoin Network, yerel token'ı LTC'nin arz genişlemesini azaltmak amacıyla bugün üçüncü yarılanmasını gerçekleştirecek.


Yarılanma, kripto ağında madencilerin işlemleri doğrulayarak blokları deftere eklemeleri karşılığında aldıkları blok başına ödülün yarıya düşürülmesi anlamına geliyor. Bu özellik hem Litecoin hem de Bitcoin blok zincirlerinde bulunuyor ve yarılanma yaklaşık olarak her dört yılda bir uygulanıyor. Trader'lar arz kısıtlamasından dolayı LTC açısından bir fiyat artışı beklese de geçmiş veriler bunun aksini gösteriyor.


Bugün gerçeklemesi beklenen değişim blok başına ödülü 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşürecek. Yarılanma, litecoinblockhalf.com platformuna göre 15:11 GMT (11:11 ET) civarında gerçekleşecek. Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, bu dezenflasyonist yarılanmaların ağ güvenliğinden ödün vermeden kitlesel benimsemeye yardımcı olduklarını söylüyor.


Ancak önceki iki yarılanma göz önünde bulundurulduğunda bu seferki yarılanmanın da yükseliş getirmeyeceği düşünülüyor.Litecoin, Ağustos 2015 yarılanmasının ardından 19 ay boyunca 2,8 ila 3,6 dolar arasında işlem gördü, ardından bitcoin rallisiyle bir yükseliş yaşandı ve fiyatlar Aralık 2017'ye kadar 370 doları buldu. Ağustos 2019 yarılanmasında da benzer bir tablo ortaya çıktı.


Etkinlik öncesi ralliden görüldüğü üzere trader’lar yarılanmanın kendileri lehine olacağını düşünüyor.


LTC'nin bu önemli olaya karşı kayıtsızlığı, bitcoin'in acımasız ayı piyasasının etkileriyle uğraşmak zorunda kalmasıyla açıklanabilir. Daha da önemlisi, kripto boğa piyasaları genellikle Bitcoin yarılanmalarından sonra başlar ve bu yarılanmalar Litecoin yarılanmalarından 8-9 ay sonra gerçekleşir. Bitcoin'in dördüncü kez gerçekleştireceği yarılanmanın 2024 yılının mart-nisan aylarında olması bekleniyor.


LTC yazının yazılması sırasında yıllık yüzde 28,8’lik bir kazançla 90,29 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi, geçmişteki yarılanmalar öncesinde görülen fiyat artışlarını anımsatırcasına bir yükseliş sergiliyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    LitecoinhalvingyarılanmaltcBitcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin, Kasım 2021'den Bu Yana İlk Kez 60 Bin Doları Aştı

28 Şubat 2024 17:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk