Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Türev Piyasası Hisseleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Binance, en çok kullanılan kripto türevleri trading platformu olmaya devam ediyor.

11 Mayıs 2023 10:06

Güncellenme: 11 Mayıs 2023 10:50

Merkezi borsalardaki kripto para türevleri işlem hacmi nisan ayı boyunca düşse de spot işlem hacimlerinin daha fazla düşmesiyle türev piyasası hisseleri tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.


CCData’ya göre, mutlak türev işlem hacimleri yüzde 23,3 düşerek 2,15 trilyon dolara geriledi. Kripto türev piyasası işlem hacimleri ise yüzde 77,6’lık oranla rekor kırdı.


CCData, türev piyasası hacimlerinin Merkez Bankası’nın faiz artırımlarıyla alakalı belirsizliklere rağmen artmasını, kripto piyasasının spekülatif doğası olarak yorumladı.


Binance, bu oranlar arasında piyasanın yüzde 61,4’ünü oluşturarak en büyük türev piyasa platformu olmaya devam ediyor. OKX ve Bybit sırasıyla yüzde 15 ve 14,6 oranla ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor.


Mayıs ayında Coinbase de bir türev piyasa platformu başlattığını duyurmasının ardından Gemini de benzer bir girişimi olduğunu açıklamıştı. Bu gelişmeler kripto türev piyasası hisselerini daha da artıracak gibi görünüyor.


Daha Fazla Oku

    Binanceişlem hacimlerikripto türev piyasası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
CME’de Listelenen BTC ve ETH Vadeli İşlemleri Yükseliş Sinyali Veriyor

28 Kasım 2023 20:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk