Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Coinbase, TNS Ortaklığıyla Türev Borsasında Yeni İmkanlar Sunacak

Yeni altyapı, kurumsal trader’lara depolama kapasitesini artırma ve büyük veri setlerini en az gecikmeyle işleme fırsatı verecek.

5 Nisan 2023 09:25

Güncellenme: 5 Nisan 2023 12:30

Salı günü, Coinbase'in kendi türev borsasında daha hızlı ve daha verimli işlemler için ABD merkezli altyapı sağlayıcısı İşlem Ağı Hizmetleri (TNS) ile ortaklık kuracağı açıklandı.


Coinbase, Haziran 2022'de spot piyasasından daha fazla trader çekmek için Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından ayarlanan Türev Borsası’nın (CDE) açılışını yapmıştı. Vadeli işlem sözleşmeleri, geleneksel bitcoin vadeli işlem ürünlerinden daha az ön yatırım gerektirmektedir.


TNS tarafından uygulanan borsanın bulut tabanlı finansal ticaret altyapısı, kurumsal yatırımcıların depolama kapasitelerini artırmasını ve büyük veri setlerini en az gecikmeyle işleyebilmesini sağlayacak.


CDE’nin CEO'su Boris Ilyevsky, "Kripto hem istikrarsız hem de likit piyasalara tanıklık etti ve kurumsal benimseyişin güçlü kalmasıyla beraber, TNS'nin masaya getirdiği teklif için doğru zaman olduğuna inanıyoruz" dedi ve ekledi: "Türev borsamızla birlikte özel bulut altyapısı bağlantısı, canlı ve güvenilir bir kripto türev piyasasını destekleme ve sürdürme konusunda kritik bir adımı temsil ediyor."


Vadeli işlemler ve opsiyonlar gibi kripto türevleri, riski yönetmek ve ondan faydalanmak isteyen yatırımcılar için popüler bir ticaret aracı.


Rakip kripto borsası Gemini de- söylentilere göre- özellikle ABD'de spot piyasasındaki trader’lar için yasaklanmış bir türev türü olan sürekli vadeli işlemlere odaklanacak uluslararası bir kripto türev borsası kurmak istiyor.


Daha Fazla Oku

    CoinbaseTNStürev borsası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Arbitrum Trader'ları Artık Geçici Kayıplardan Korunabilecek

20 Eylül 2023 16:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk