Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Boğaları Grayscale Satışlarıyla Birlikte 217 Milyon Dolar Kaybetti

Analistler, GBTC hisselerinin “olası satış baskısı” sebebiyle gerçekleşen %0,9’luk düşüşe dikkat çekti.

19 Ocak 2024 10:26

Güncellenme: 19 Ocak 2024 11:04

Spot bitcoin (BTC) borsa yatırım fonlarının (ETF) onaylanması yavaşlama belirtisi göstermeyen bir "haberi sat" olayı olmaya devam ederken, daha yüksek kripto fiyatlarına yönelik bahis yapan vadeli işlem trader’ları, son 24 saat içinde yaklaşık 217 milyon dolarlık tasfiyeye tanık oldu.


Kripto fonu Grayscale'in, sahiplerinin GBTC ETF hisselerini satmasının bir parçası olarak bitcoin varlıklarını satma korkusu, fiyatlardaki düşüşe katkıda bulundu. Analiz firması Arkham tarafından izlenen Grayscale'e ait doğrulanmış cüzdanlar, fonun perşembe günü 400 milyon doların üzerinde bitcoin'i Coinbase Prime'a taşıdığını gösteriyor.


Analistler, GBTC hisselerinin “olası satış baskısı” sebebiyle gerçekleşen %0,9’luk düşüşe dikkat çekiyor.Bununla birlikte, BlackRock'un IBIT'i çarşamba günü yönetim altındaki varlıklarda (AUM) 1 milyar doları aştığından, diğer ETF'ler bu satışların çoğunu absorbe ediyor.


Perşembe günü geç saatlerde 42.000 doların altına düşen BTC, şu anda %3,7’lik bir düşüşle 41.400 dolar civarında işlem görüyor. Ether (ETH), solana (SOL), cardano (ADA) ise sırasıyla %2,5 – 6,5 – 5 düşerek piyasa genelinde bir geri çekilmeye yol açıyor.


BNB Chain’in BNB token’ı ise nispeten iyi bir performans sergiliyor ve kullanıcıların platformda listelenen yeni projelerin tahsisini elde etmek için BNB stake edebilecekleri Binance borsasındaki launchpad'ler tarafından desteklenerek %0,6 artıyor.Bununla birlikte, bazı trader’lar genel kripto pazarının kısa vadede belirli bir aralıkta seyretmesini beklediklerini söylüyor.


Singapur merkezli SynFutures’ın CEO’su ve kurucu ortağı Rachel Lin, "BTC, kısa vadeli destek görevi görmesi muhtemel olan 40.000-42.000 dolar bölgesinin üzerinde seyrediyor" dedi. "Genel olarak, geçtiğimiz hafta fırtına sonrası sessizlik olarak özetlenebilir. ETF çılgınlığı aşaması sona erdi ve piyasa bir sonraki tetikleyiciyi ararken yatay hareket ediyor.”


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtckriptoboğaGrayscale

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk