Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Tokenizasyon ve Stabil Paralar Ön Planda

24 Nisan 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

24 Nisan 2024 16:51

Güncellenme: 24 Nisan 2024 17:57

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

Hedera, dün yaptığı açıklamada BlackRock'ın ICS ABD Hazine para piyasası fonunun Archax ile iş birliğinde Hedera blok zincirinde tokenize edildiğini duyurdu. Duyurunun ardından sosyal medyadaki Hedera destekçileri, BlackRock'ın fonunu tokenize etmek için Hedera'yı seçtiğini iddia etmeye başladı, ancak durumun öyle olmadığı ortaya çıktı. Hedera'nın yerel token’ı HBAR, duyuruyla birlikte %107'nin üzerinde arttı. Ancak sonrasında %25 düştü. Archax CEO'su Graham Rodford, Hedera'nın yanıltıcı pazarlama stratejisiyle ilgili eleştirilere yanıt olarak "[Fonu] Hedera üzerinde geliştirmek Archax’ın seçimiydi" açıklamasında bulundu.


Stabil para geliştiricisi Tether, Venezuela'daki petrol ihracatına yönelik yaptırımlardan kaçınmak için USDT kullanan cüzdanları donduracağını açıkladı. Karar, Reuters'ın Venezuela'nın devlet petrol şirketi PDVSA'nın ABD'nin petrol ihracatına yönelik yaptırımları yeniden uygulamaya başlamasının ardından tether kullanımını artırdığını bildirmesinin ardından geldi. Firma, aralık ayında ABD Hazine Bakanlığı'nın Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi (OFAC) Özel Olarak Belirlenmiş Vatandaşlar (SDN) listesine bağlı 41 cüzdanı dondurmuştu. Tether sözcüsünün CoinDesk'e verdiği röportaja göre, "Tether, OFAC SDN listesine saygı duyuyor ve yaptırım adreslerinin düzgün bir şekilde dondurulmasını sağlamak için çalışmaya kararlı." PDVSA'nın geçen yıl başlayan USDT kullanımı, ABD'nin Venezuela'nın yaklaşan seçimlerine yönelik endişeleri nedeniyle yaptırımları yeniden uygulama kararının ardından hızlandı.


ABD Adalet Bakanlığı, dün gece yaptığı açıklamada Binance'in kurucusu ve eski CEO'su Changpeng "CZ" Zhao'nun kripto borsasının federal yaptırımları ve kara para aklama yasalarını ihlal etmesini sağlamadaki rolü nedeniyle üç yıl hapis cezasına çarptırılması gerektiğini söyledi. Adalet Bakanlığı'nın avukatları, geçtiğimiz kasım ayında Banka Gizliliği Yasasını ihlal etmekten suçlu bulunan Zhao’nun 36 ay hapis yatması ve 50 milyon dolar para cezası ödemesi gerektiğini savundu: "Bu davadaki ceza sadece Zhao'ya değil, dünyaya da bir ders verecek. Zhao, ABD yasalarını ihlal ederek büyük meblağlar kazandı. İhlalin bedeli, Zhao'yu bu eylemlerinden dolayı etkili bir şekilde cezalandırmak ve ABD yasalarını çiğneyerek servet ve imparatorluk kurmayı planlayanları caydırmak açısından önemli." Zhao, savunma anlaşmasının şartlarına göre ilk başta 18 aya kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kaldı. Ancak Adalet Bakanlığı dünkü dosyada "Zhao'nun suistimalinin kapsamı ve sonuçlarının çok daha büyük olduğunu" ve bu nedenle "cezanın artırılması gerektiğini" savundu.


Günün Grafiği


  • Grafik, çip üreticisi Nvidia'nın hisselerinin cuma günkü iki ayın en düşük seviyesi olan 843 dolardan sıçradığını ve kripto para birimleri de dahil olmak üzere risk varlıklarına olumlu işaretler verdiğini gösteriyor.

  • Bitcoin ile Nvidia arasındaki 90 günlük ve 52 haftalık korelasyon katsayısı 0,80'in üzerinde.

  • Kaynak: TradingView

Daha Fazla Oku

    blackrockHederahbarBinancetether

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk