Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Hedera'nın BlackRock Duyurusuyla İki Katına Çıkan HBAR %25 Düştü

Platform, BlackRock'ın yeni fonunun kendi blok zincirinde tokenize edildiğini duyurdu.

24 Nisan 2024 12:05

Güncellenme: 24 Nisan 2024 13:23

Hedera, dün yaptığı açıklamada BlackRock'ın ICS ABD Hazine para piyasası fonunun Archax ile iş birliğinde Hedera blok zincirinde tokenize edildiğini duyurdu. Duyurunun ardından sosyal medyadaki Hedera destekçileri, BlackRock'ın fonunu tokenize etmek için Hedera'yı seçtiğini iddia etmeye başladı, ancak durumun öyle olmadığı ortaya çıktı.


Hedera'nın yerel token’ı HBAR, duyuruyla birlikte %107'nin üzerinde arttı. Ancak sonrasında %25 düştü.


Archax CEO'su Graham Rodford, Hedera'nın yanıltıcı pazarlama stratejisiyle ilgili eleştirilere yanıt olarak "[Fonu] Hedera üzerinde geliştirmek Archax’ın seçimiydi" açıklamasında bulundu.


BlackRock, geçen ay Ethereum'da USD Kurumsal Dijital Likidite Fonu'nu başlatmasıyla gerçek dünya varlık (RWA) tokenizasyonu sektörüne girdi.


HBAR token’ı son 24 saatte hâlâ %61 artmış durumda, ancak Binance ve Upbit emir defterlerinde mevcut 14 sentlik fiyatın 900.000 dolarlık kümülatif teklifle %2'lik piyasa derinliği nispeten zayıf kalıyor. CoinMarketCap'e göre token, son 24 saatte 2,6 milyar doların üzerinde işlem hacmine ulaştı.


CoinGlass verileri, türev borsalarındaki fonlama oranlarının büyük ölçüde negatif olduğunu gösteriyor, bu da düşüş eğilimine işaret ediyor. Binance'teki uzun ve kısa pozisyonların oranı şu anda 0,85.


Daha Fazla Oku

    hbarHederaarchaxblackrockTokenizasyon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk