Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Piyasa Yeşile Dönüyor

25 Mart 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

25 Mart 2024 16:30

Güncellenme: 25 Mart 2024 16:45

Son Fiyat Hareketleri 

Öne Çıkanlar

Yatırımcılar BlackRock'ın varlık tokenizasyonuna girişini ve küresel merkez bankası gevşeme döngüsünün başlangıcını kutlarken, kripto piyasası güne yeşil başladı. Dünyanın en büyük dijital varlığı olan bitcoin (BTC), son 24 saatte yüzde 4,9 artışla 67.300 dolardan işlem görürken, ether (ETH) yüzde 4,7 artışla 3.400 doların üzerinde işlem görüyor. En likit kripto para birimlerini takip eden CoinDesk 20 Endeksi (CD20) yazının yazılması sırasında yaklaşık yüzde 5 arttı.


Yerel medya kuruluşlarının bildirdiğine göre, dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Nijeryalı yetkililer tarafından vergi kaçakçılığıyla suçlanıyor. Hükümet tarafından gözaltına alınan iki Binance yöneticisinin konu olduğu suçlamalar, Federal İç Gelir Servisi (FIRS) tarafından açıklandı ve Abuja'daki Federal Yüksek Mahkeme'ye sunuldu. Borsa, "Katma Değer Vergisi (KDV), Şirket Gelir Vergisi'nin ödenmemesi, vergi beyannamelerinin verilmemesi ve müşterilerin platform aracılığıyla vergi kaçırmalarına yardımcı olmada suç ortaklığı" dahil olmak üzere dört farklı vergi kaçakçılığı türüyle suçlanıyor.


Coinbase (COIN), cuma günü yayımladığı araştırma raporunda kripto para piyasasının spot bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) akışlarına bağımlı kalmaya devam ettiğini söyledi. Raporda 18 Mart ile 21 Mart arasında kaydedilen net çıkışların 836 milyon dolar olduğu belirtildi. Bitcoin, ETF’lerdeki çıkışların hızlanmasıyla geçtiğimiz hafta 63.000 doların altına düştü. Raporda dikkat çekilen konulardan biri de, dört gün içinde toplamda 1,83 milyar dolara ulaşan Grayscale Bitcoin Trust'tan (GBTC) çıkışlarının neyden kaynaklandığının bilinmemesi oldu.


Günün Grafiği


  • Grafik, günlük bazda yeni geliştirilen Solana tabanlı token’ların sayısını gösteriyor.

  • Günlük sayı bu ayın başlarında yaklaşık 10.000'e yükseldi.

  • 21Shares’e göre, memecoin'ler ve siyasi temalı token'lar tarafından desteklenen ağ etkinliği, kullanıcıların Solana ekosistemine erişme konusunda aceleci davranmalarına neden oluyor.

  • Şirket, bu durumun SOL token için 2017'deki ICO çılgınlığı sırasında ETH üzerindeki etkiye benzer refleksif bir talep yarattığını da sözlerine ekliyor.

  • Kaynak: Solscan

Daha Fazla Oku

    kripto piyasasıCoinbaseBinanceNijeryagüne bakış

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk