Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Nijerya, İki Binance Yöneticisini Vergi Kaçakçılığı İddiasıyla Gözaltına Aldı

Hükümet tarafından gözaltına alınan iki üst düzey Binance yöneticisinden biri kaçtı.

25 Mart 2024 15:44

Güncellenme: 25 Mart 2024 16:01

Yerel medya kuruluşlarının bildirdiğine göre, dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Nijeryalı yetkililer tarafından vergi kaçakçılığıyla suçlanıyor.


Hükümet tarafından gözaltına alınan iki Binance yöneticisinin konu olduğu suçlamalar, Federal İç Gelir Servisi (FIRS) tarafından açıklandı ve Abuja'daki Federal Yüksek Mahkeme'ye sunuldu. Borsa, "Katma Değer Vergisi (KDV), Şirket Gelir Vergisi'nin ödenmemesi, vergi beyannamelerinin verilmemesi ve müşterilerin platform aracılığıyla vergi kaçırmalarına yardımcı olmada suç ortaklığı" dahil olmak üzere dört farklı vergi kaçakçılığı türüyle suçlanıyor.


Birkaç hafta önce gün yüzüne çıkan haberlere göre, Nijerya hükümeti Binance yöneticilerini durumu tartışmak adına ülkeye davet etti, ancak yöneticiler beklemedikleri bir şekilde gözaltına alındı. Haftalarca süren incelemenin ardından hükümet, platformun milyarlarca dolar değerinde şüpheli fonu akladığı ve yerel para birimi naira’yı etkilediği konusunda kararlı.


Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Bayo Onanuga, Bloomberg'e verdiği röportajda, hükümet tarafından alıkonulan iki yöneticiden biri olan Nadeem Anjarwalla'nın kaçtığını bildirdi. Haber platformu Reuters’ın bildirdiğine göre ülke, şirketin Afrika bölge müdürü olan Anjarwalla’yı bulmak için uluslararası bir tutuklama emri çıkarmak adına Interpol ile birlikte çalışıyor.


Dava numarası: FHC/ABJ/CR/115/2024.


Daha Fazla Oku

    BinanceNijeryavergi kaçakçılığı

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk