Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Piyasa Geneli Düşüşte, Bitcoin 43 Bin Doların Altına Geriledi

31 Ocak 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

31 Ocak 2024 17:21

Güncellenme: 31 Ocak 2024 17:26

Son FiyatlarÖne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), Asya iş saatlerinde 43.000 doların altına düştükten sonra Avrupa sabah saatlerinde 42.500 dolar seviyesine tutundu. Yazının yazıldığı sırada BTC, son 24 saatte %2,25 düşüşle 42.580 dolardan işlem görüyor. Bitcoin, ABD'de listelenen ilk spot BTC ETF'lerinden sonra ulaştığı yaklaşık 47.000 dolarlık en yüksek seviyesi ile iki hafta sonra ulaştığı yaklaşık 38.500 dolarlık en düşük seviyesi arasında sürüklenerek ayı ortada bir yerde bitirmeye hazırlanıyor. İşlem hacimlerine göre öne çıkan dijital varlıkların performansını ölçen CoinDesk 20 Endeksi ise %3,11 düşüyor. Solana'nın SOL'u, Cardando'nun ADA'sı ve Avalanche'ın AVAX'ı sırasıyla yüzde 6,7, yüzde 5,4 ve yüzde 6,2 düşüşle en çok değer kaybedenler arasında yer alıyor.


NFT performanslarını izleyen endeksler ocak ayında neredeyse %10 arttı. Birçoğunun ilişkili olduğu kripto para birimi olan ether de %2'nin biraz üzerinde değer kazandı. Kazançlar, ether üzerinden belirlenen NFT fiyatlarının kripto para biriminin yıl sonu hareketlenmesine ayak uyduramaması nedeniyle öne çıkıyor. NFT odaklı VC firması Animoca Brands'in kurucusu Yat Siu, CoinDesk'e verdiği röportajda, ralliyi sektörün yeni keşfedilen olgunluğuna ve çeşitliliğine bağladığını söylüyor: "NFT alanındaki spekülatörlerin çoğu ayrıldı, bu da kalan kullanıcıların sektörle gerçekten ilgilendiği anlamına geliyor ve bu da temeli güçlendiriyor.”


Solana tabanlı merkeziyetsiz alım satım platformu Jupiter'in yerel token’ı JUP'u EST saat dilimiyle çarşamba günü saat 10:00'da (EST) piyasaya sürmesi planlanıyor. Lansmanın bir airdrop’la gerçekleşmesi bekleniyor. Aevo’daki JUP-USD çiftinin 65 sentten işlem gördüğü göz önüne alınırsa, token yaklaşık 700 milyon dolarlık bir piyasa değeri ile işlem görmeye başlayabilir. Airdrop Official verilerine göre, 2 Kasım'dan önce Jupiter ile etkileşime giren yaklaşık 955.000 cüzdan JUP airdrop'undan yararlanacak.


Günün Grafiği


  • Grafik, üç ve altı aylık ABD çekirdek PCE ölçümlerini gösteriyor. Çekirdek PCE, gıda ve enerji fiyatları hariç kişisel tüketim harcamaları (PCE) olarak tanımlanıyor ve Fed'in tercih ettiği enflasyon göstergesi olarak öne çıkıyor.

  • Her iki ölçümün de Fed'in %2'lik hedefinin altında kalması, merkez bankasının yeni faiz indirimleri ihtimalini güçlendiriyor.

  • Fed, faiz kararını bugün ilerleyen saatlerde açıklayacak. Analistler CoinDesk'e verdiği röportajda, dovish açıklamaların bitcoin için iyiye işaret olabileceğini söylüyor.

  • Kaynak: Credit Agricole

Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcSolanajupiternft

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk