Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Kripto Piyasası Yükselişte, Meme Coin'ler Canlanıyor

3 Haziran 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

3 Haziran 2024 16:23

Güncellenme: 3 Haziran 2024 17:11

Son Fiyat HareketleriÖne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), Avrupa sabah saatleri boyunca kripto varlık fiyatlarının yükselmesiyle haftaya 69.000 dolardan başladı. BTC, yazının yazılması sırasında son 24 saatte yaklaşık %2,5'lik bir artışla 69.200 dolar civarında fiyatlandırılıyor. CoinDesk 20 Endeksi (CD20) tarafından ölçülen dijital varlık piyasası %1,4 arttı. Dogecoin, bireysel yatırımcı Keith Gill'in Gamestop'ta 180 milyonluk dolarlık bir pozisyon açıklamasının ardından %3'ün biraz altında işlem görerek kazançlara öncülük etti ve GME'yi piyasa öncesi ticarette yaklaşık %80 artırdı. Meme hisse senedi artışları genellikle DOGE gibi meme coin’ler için bir yükseliş göstergesidir. CoinMarketCap verilerine göre, Solana tabanlı GME meme coin’i, son 24 saatte %200'ün üzerinde artış kaydetti.


Avustralya'nın ilk bitcoin ETF'si yarın Cboe Avustralya borsasında işlem görmeye başlayacak. Şirket, Monochrome Asset Management ürününün (IBTC), bitcoin'i doğrudan hold eden tek ETF olacağını söyledi: "IBTC'den önce, Avustralyalı yatırımcılar yalnızca dolaylı olarak bitcoin tutan ETF'lere veya uluslararası bitcoin ürünleri aracılığıyla yatırım yapabiliyorlardı. Bu iki seçenek de Avustralya Finansal Hizmetler Lisanslama rejimi kapsamındaki yatırımcı koruma kurallarından yararlanmıyor" dedi.


Kripto endüstrisi, Coinbase Inc.'den 25 milyon dolar daha elde ederek ABD siyasetindeki kampanyalara yapılan en büyük nakit akışını kaydetti. ABD'li dijital varlık borsası Coinbase (COIN), iki büyük kampanya finansmanı ortağı Ripple ve Andreessen Horowitz'in (a16z) izinden giderek 2024 ABD seçimleri için yaklaşık 161 milyon dolarlık harcamaya 25'er milyon dolar daha eklediğini duyurdu. Bağış, özellikle endüstrinin Fairshake siyasi eylem komitesine (PAC) ve siyasi platformlarını kripto yanlısı pozisyonlara açık bırakan kongre adaylarını bulmak adına eyalet ön seçimlerini gözeten PAC'lere yapıldı. Komiteler, az bilinen bazı politikacılara destek sağlamaya devam ediyor. Bunun gibi süper PAC'ler genellikle adayların lehine veya aleyhine reklam satın alır, ancak adayların kampanyalarıyla herhangi bir resmi bağlantıya sahip olmalarına izin verilmez.


Daha Fazla Oku

    güne bakışmeme coinBitcoinCoinbaseAvustralya

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk