Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Kripto Şirketleri Siyasi Kampanya Bağışlarına Devam Ediyor, Coinbase’ten 25 Milyon Dolarlık Bağış

Coinbase, siyasi eylem komitesi Fairshake'e 25 milyon dolarlık bir bağışta bulunarak Ripple ve a16z'ye katıldı.

3 Haziran 2024 14:18

Güncellenme: 3 Haziran 2024 16:00

Kripto endüstrisi, Coinbase Inc.'den 25 milyon dolar daha elde ederek ABD siyasetindeki kampanyalara yapılan en büyük nakit akışını kaydetti.


ABD'li dijital varlık borsası Coinbase (COIN), iki büyük kampanya finansmanı ortağı Ripple ve Andreessen Horowitz'in (a16z) izinden giderek 2024 ABD seçimleri için yaklaşık 161 milyon dolarlık harcamaya 25'er milyon dolar daha eklediğini duyurdu.


Bağış, özellikle endüstrinin Fairshake siyasi eylem komitesine (PAC) ve siyasi platformlarını kripto yanlısı pozisyonlara açık bırakan kongre adaylarını bulmak adına eyalet ön seçimlerini gözeten PAC'lere yapıldı. Komiteler, az bilinen bazı politikacılara destek sağlamaya devam ediyor. Bunun gibi süper PAC'ler genellikle adayların lehine veya aleyhine reklam satın alır, ancak adayların kampanyalarıyla herhangi bir resmi bağlantıya sahip olmalarına izin verilmez.


Coinbase yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Kripto para birimlerinin benimsenmesini artırarak ekonomik özgürlüğü artırma misyonumuz söz konusu olduğunda, politika çabalara sonuna kadar katılıyoruz" dedi. "Meclis ve Senato, diğer şeylerin yanı sıra hangi kripto mevzuatının kabul edileceğini belirlemeye yardımcı oluyor, bu nedenle kripto yanlısı üyelerin sayısını artırmak kritik önem taşıyor."


ABD düzenlemeleri, endüstrinin küresel kabul görmesi için büyük bir engeli temsil ediyor. 


Süper PAC'ler, şirketlerin seçimleri yönlendirmek için sınırsız nakit harcamasına izin veriyor ve kripto endüstrisinden toplanan kampanya parası, siyasi partilerin kendileri tarafından Meclis ve Senato yarışlarına dağıtılmak için bir araya getirilen dev finansmanlara rakip oluyor. Dijital varlık işletmeleri aynı zamanda en politik ve en çok para harcayan endüstrilere de rakip oluyor.


Ancak Fairshake'in yönetimi ve stratejileri, onu destekleyen bağışçılarla devam eden katılım düzeyi de dahil olmak üzere şeffaflıktan uzak kalıyor, çünkü ana destekçileri yönetim sorularını yanıtlamayı reddediyor ve PAC'nin organizatörleri bu tür ayrıntılar hakkında yorum yapmıyor.


Daha Fazla Oku

    Coinbasekripto bağışRippleA16z

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jesse Hamilton

Jesse Hamilton, CoinDesk'in Washington merkezli Küresel Politika ve Düzenleme ekibinde yönetici editör yardımcısı. 2022'de CoinDesk'e katılmadan önce, Bloomberg News ve Businessweek'te Wall Street düzenlemelerini de kapsayan on yıldan fazla bir süre çalıştı. Kripto hakkında ne yapılacağına karar vermeye çalışan federal kurumlardakii ilk dedikodular hakkında yazdı. Irak'ta savaş muhabirliği ve gazetelerde polis muhabirliği yaptığı zamanlar da dahil olmak üzere, muhabirlik kariyerinde birçok ulusal ödül kazandı. Jesse, gazetecilik ve tarih okuduğu Western Washington Üniversitesi'nden mezun oldu. Kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk