Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Kripto Piyasası Duraklama Döneminde

29 Nisan 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

29 Nisan 2024 17:28

Güncellenme: 29 Nisan 2024 17:40

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

Kripto piyasaları, risk varlıkları için en kötü durumlardan biri olan ABD stagflasyonuna ilişkin yenilenen endişelerin artmasıyla kırmızıya döndü. CoinDesk Indices verilerine göre, piyasa değerine göre lider kripto para birimi bitcoin (BTC), 24 saatlik bazda yüzde 2,5 düşerek 62.400 dolar civarında işlem görüyor. Ether (ETH) yüzde 3’lük bir düşüşle 3.200 dolardan işlem görürken, piyasadaki en likit dijital varlıkların bir ölçüsü olan CoinDesk 20 (CD20) yüzde 2,6’lık bir düşüşle 2.197 seviyesinde. Piyasa şu anda bir uçurumun kenarında, ufukta önemli hem yükseliş hem düşüş ihtimali var ve hangi yöne gideceğini tartışma konusu. QCP'nin hafta sonu yaptığı açıklamaya göre, yüksek enflasyon ve düşük büyüme oranlarını ifade eden stagflasyon tehdidi hiç olmadığı kadar gerçek. QCP’ye göre, "ABD GSYİH verilerinin beklenenden daha zayıf olması daha durgun bir ekonomiye işaret ederken, Çekirdek PCE’nin yüksek gelmesi enflasyon sorununa dikkat çekiyor."


Broker şirketi Bernstein, yayımladığı araştırma raporunda bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) girişlerindeki yavaşlamanın, ETF'lerin özel banka platformları, varlık danışmanları ve aracılık platformlarıyla daha entegre hale gelmesinden önce kısa vadeli bir duraklama olduğunu ve endişe verici bir durum olmadığını söyledi. Broker, dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyat açısından belli bir aralıkta seyrettiğini ve yarılanmanın ardından her iki tarafta da net bir ivme olmadığını belirtiyor. Analist Gautam Chhugani ve Mahika Sapra, "Bitcoin'in kabul edilebilir bir portföy tahsisi önerisi haline gelmesi ve platformların bitcoin ETF ürünlerini satmak için uyumluluk çerçevesini oluşturması için gerekli bir hazırlık süreci bulunuyor" yazdı. Bernstein, 2025 yılına kadar 150.000 dolar beklentisinin aynı kaldığını, "benzeri görülmemiş ETF talep girişlerine olan inançlarının daha da güçlendiğini" söyledi.


Bloomberg haberine göre, Avustralya’daki ilk spot bitcoin ETF’lerinin yıl sonuna kadar onaylanması bekleniyor. Rapora göre, en az iki kuruluş (DigitalX ve VanEck) şimdiden Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’na (ASX) başvuruda bulundu. Pazarın %90’dan sorumlu olan ASX’in rakibi Cboe Australia da bu ayın başlarında ilk spot BTC ETF başvurusunu aldı (Monochrome Asset Management). Asya-Pasifik bölgesindeki bitcoin ETF ivmesi birkaç aydır artmaya devam ediyor ve Hong Kong’un geçtiğimiz hafta onayladığı başvuruyla birlikte zirveye ulaştı.


Günün Grafiği


  • Grafik, son dört haftadır Solana ve Bitcoin'deki günlük aktif NFT kullanıcılarını gösteriyor.

  • Solana'daki günlük aktif kullanıcı sayısı 23 Nisan'da 59.300 ile rekor seviyeye ulaştı.

  • Kripto analitiği haber bülteni OurNetwork’e göre, "Trader sayısındaki artış, Magic Eden ve Tensor'da günlük 10 doların altındaki fiyatlarda işlem gerçekleştiren cüzdanlardan kaynaklanıyor."

  • Bitcoin'in günlük aktif yatırımcıları 18 Nisan'da tarihin en yüksek seviyesi olan 25.600'e ulaştı.

  • Kaynak: nftpulse.org

Daha Fazla Oku

    güne bakışkriptoBitcoinETHBinance

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk