Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Gözler Ether'in (ETH) Üzerinde

19 Şubat 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

19 Şubat 2024 17:05

Güncellenme: 19 Şubat 2024 18:38

Son Fiyat Hareketleri

En Çok Okunan Haberler

Bitcoin'in (BTC) son rallisi, borsa yatırım fonlarının (ETF) muhteşem çıkışıyla yaşandı. Broker şirketi Bernstein, bugün yayımladığı araştırma raporunda, ikinci en büyük kripto para birimi olan ether'e (ETH) odaklanmanın zamanının gelmiş olabileceğini söyledi. Raporda, ether'in "SEC tarafından bitcoin dışında spot ETF onayı alması muhtemel tek dijital varlık" olduğu belirtildi. Bernstein, mayıs ayına kadar ether spot ETF onayı için yaklaşık yüzde 50'lik bir şans olduğunu ve önümüzdeki 12 ay içinde neredeyse kesin bir onay ihtimali olduğunu bildirmişti. Ether gün içerisinde %3'ün üzerinde yükselirken, bitcoin %1'in biraz üzerinde değer kazandı. Ether, geçtiğimiz hafta kaydettiği yükselişle bitcoin'i geride bıraktı ve yedi gün içinde %16'nın üzerinde değer kazanarak yaklaşık iki yıldır ilk kez 2.900 doların üzerinde işlem gördü. Bitcoin fiyatı ise aynı dönemde %8,5 artış kaydederek 52.300 dolara yükseldi.


Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı, ülkenin yatırım fonlarının ve risk sermayesi şirketlerinin satın alabileceği varlıklar listesine kriptoyu da ekleyen bir tasarıyı onayladığını bildirdi. Japonya, şimdiye kadar stabilcoin'ler için düzenleyici bir çerçeve oluşturmada küresel bir lider oldu ve kullanıcı koruması konusunda sert bir tavır takınırken Web3'ü teşvik etme planlarını sıklıkla dile getirdi. Asya haber platformu Nikkei, Eylül 2023'te ülkenin VC firmalarının kripto girişimlerine yatırım yapması için kuralları gevşetmeyi planladığını bildirdi. Kabinenin onayıyla değiştirilen yasa tasarısı, parlamentonun mevcut oturumunda tanıtılacak ve tartışılacak.


Layer-1 blok zinciri Sui, bu ayki girişlerde keskin bir artış yaşadı ve kilitli toplam değer (TVL) açısından Cardano, Near ve Aptos'u geride bıraktı. DefiLlama verilerine göre, eski Meta (META) çalışanları tarafından geliştirilen ağ, şu anda çeşitli merkeziyetsiz finans (DeFI) protokollerinde kilitli olarak 593 milyon doların üzerinde sermayeye sahip. Bu rakam, yılın başında bildirilen 211 milyon doların iki katından fazla. Zincirler arası Wormhole köprüsü üzerinden fon akışını takip eden wormholescan.io tarafından bildirilen veriler, son 30 gün içinde Ethereum'dan Sui'ye 310 milyon dolar köprülendiğini gösteriyor.


Günün Grafiği


  • Grafik, son yedi günün en iyi performans gösteren kripto para birimlerini ele alıyor
    .
  • HBAR %29'luk kazançla başı çekiyor, KAS, MATIC, ADA ve ETH onu takip ediyor.

  • Ether'in son zamanlarda bitcoin'i geride bırakan %17'lik hareketiyle piyasa rallisi genişliyor.

  • Kaynak: Velo Data

Daha Fazla Oku

    BitcoinEtherETHgüne bakış

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SEC, Bitcoin L2 Stacks Geliştiricisi Hiro’nun Soruşturmasını Düşürdü

15 Temmuz 2024 10:10

3
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk