Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: dYdX Uniswap'ı Geride Bırakıyor, BTC Görünümü ise Epey Kasvetli

18 Ocak 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

18 Ocak 2024 16:36

Güncellenme: 18 Ocak 2024 17:46

Son FiyatlarÖne Çıkanlar

Bitcoin (BTC) için ters rüzgarlar esmeye devam ediyor ve ABD'de listelenen birkaç spot borsa yatırım fonunun (ETF) erken başarılarına rağmen fiyatlar önümüzdeki günlerde düşebilir. 


Bitcoin fiyatları, geçen hafta merakla beklenen ETF listelemesinin ardından yüzde 15'e kadar düştü ve Grayscale'in Bitcoin Trust ürününden çıkışların aşağı yönlü baskıya katkıda bulunduğu söyleniyor. BlackRock (BLK), Fidelity ve Bitwise tarafından sağlanan ETF hacim verileri, bu haftanın başlarında toplam 500 milyon doları aştı ve bu, düzenlenmiş fonlardan ve profesyonel trader’lardan gelen talebi yansıttı. Birkaç ETF sağlayıcısının saklayıcı şirketi (custodian) olan Coinbase (COIN), rekor seviyede borsa dışı satışa (OTC) tanık oldu. CryptoQuant analistleri, "Birkaç on-chain ölçüm ve gösterge, fiyat düzeltmesinin henüz bitmemiş olabileceğini veya en azından yeni bir rallinin hâlâ ihtimal dahilinde olmadığını gösteriyor" dedi. "Kısa vade trader'ları ve önde gelen bitcoin sahipleri, "riskten kaçış" tutumu bağlamında önemli satışlar yapıyor.”


CoinMarketCap'ten alınan verilere göre, yakın zamanda Ethereum'dan Cosmos'a geçiş yapan merkeziyetsiz borsa dYdX, günlük işlem hacmine göre en büyük DEX olarak Uniswap piyasalarından birinin yerini aldı. Verilere göre, dYdX'in Cosmos tabanlı v4 sürümü, 24 saatlik bir süre içinde 757 milyon dolarlık hacim gördü ve 608 milyon dolarlık Uniswap v3'ü geride bıraktı. dYdX'in faaliyet göstermeye devam eden v3 pazarı, 567 milyon dolarla üçüncü sırada yer alıyor. 2023'te dYdX'in v3'ü toplam 1 trilyon doların üzerinde işlem hacmi gördü ve birkaç gün de olsa işlem hacmi 2 milyar doları aştı.


Eskiden Başkan olan ve şimdilerde Cumhuriyetçi liderlik yarışında öne çıkan Donald Trump, New Hampshire’daki mitingi sırasında merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) oluşturulmasını yasaklama sözü verdi. Trump, yakın zamanda kampanyasını askıya alan kripto dostu eski aday Vivek Ramaswamy'ye katılarak sahnede "Başkanınız olarak, bir merkez bankası dijital para biriminin oluşturulmasını engelleyeceğim” dedi. “Bu, özgürlüğü kısıtlayıcı bir ürün olur ve Amerika’dda böyle bir şeyin gerçekleşmesine izin vermeyeceğim. Böyle bir para birimi, federal bir hükümete paranız üzerinde mutlak kontrol sağlayacaktır. Paranıza el koyabilirler ve varlıklarınızın elinizden gittiğinin farkına bile varmazsınız.”


Günün Grafiği


  • Grafik, enflasyona göre düzeltilmiş şekilde S&P 500 verilerini gösteriyor. Başka bir deyişle, ABD 10 ve 2 yıllık Hazine tahvil getirileri arasındaki farkı ve 1999'dan bu yana Fed fon oranını (gösterge borçlanma maliyeti) gösteriyor.

  • Fed'in faiz indirimlerine veya yenilenen likidite gevşemesine yaklaşması, 2000, 2008 ve 2019'un sonlarında gözlemlendiği gibi düşüş eğiliminin tersine dönmesi anlamına geliyor.

  • Piyasa, Fed'in bu yıl faizleri 100 baz puanın üzerinde düşürmesini bekliyor.

  • Kaynak: ByteTree Research, Bloomberg

Daha Fazla Oku

    dydxUniswaps&p 500Bitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk