Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: BTC 67 Bin Dolar Seviyesine Geriledi

11 Haziran 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

11 Haziran 2024 16:34

Güncellenme: 12 Haziran 2024 02:28

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde 67.000 doların altına geriledi ve cuma günü başlayan 72.000 dolardan düşüşünü sürdürdü. Farside Investors tarafından yayımlanan verilere göre,  fiyatlardaki bu düşüş dün ABD'de listelenen spot bitcoin ETF'lerinden 65 milyon dolarlık kümülatif çıkışın ardından geldi. Girişler son zamanlarda güçlü olsa da kurumların doğrudan yükseliş bahislerinden ziyade yönsüz temel ticarete artan ilgisi durumu etkilemiş olabilir. BTC, son 24 saat içerisinde %3,5'ten fazla değer kaybetti. Ether de %4'ün üzerinde düşüşle 3.540 dolara geriledi. CoinDesk 20 Endeksi (CD20) ise yaklaşık %3,4 azaldı.


GameStop hisseleri dün itibarıyla %12 düştü ve hisse senedinin hareketlerini yansıtma eğiliminde olan meme token’lar üzerinde büyük bir baskı oluşturdu. Şirketin hisse senedi borsa kodunu kullanan Solana tabanlı meme token GME, son yedi gün içinde %200'den fazla yükselmesine rağmen ralliyi sonlandırarak %25 düştü. CoinGecko tarafından takip edilen verilere göre, daha önce GME hissesiyle paralel hareket eden Roaring Kitty ve diğer bazı kedi temalı token’lar da en az %10 değer kaybetti. Köpek temalı doge, shiba inu ve floki geçen haftaki kazançlarını sıfırlayarak %4 ila %10 arasında geriledi. GameStop hisseleri, şirketin 75 milyona kadar hisse satacağını söylemesi ve üç aylık bilançosunda düşüş görüldüğünü açıklamasının ardından perşembe günü %62 değer kaybetti.


Cardano ağı, bu ayın sonlarında tamamen merkeziyetsiz bir blok zinciri ekosistemi olmak için çok yıllı bir programın son aşamasına geçmeye hazırlanıyor. Kurucu ortak Charles Hoskinson’ın yaptığı açıklamaya göre, geçiş tamamlandığında Cardano artık Cardano geliştirme firması IOHK tarafından değil, topluluk üyeleri tarafından yönetilecek. Hoskinson, "Haziran ayı, Cardano Node'un 9.0'a ulaşacağı ay olacak gibi görünüyor" dedi. "Bu da Cardano'nun Chang fork’una hazır olduğu ve SPO'ların yüzde 70'inin yeni node’ları kurmasını beklediği anlamına geliyor. Ardından, Cardano'yu Voltaire Çağı'na iten bir hard fork meydana gelebilir." Ağın yerel token’ı ADA, genel piyasaya paralel olarak son 24 saat içerisinde %3,4 düştü.


Günün Grafiği


  • Grafik, son 24 saatte Deribit üzerindeki en aktif ether opsiyonlarını gösteriyor. Put (satım) opsiyonları kırmızı, call (alım) opsiyonları ise yeşil renkle gösteriliyor.

  • Yatırımcılar, aşağı yönlü koruma sağlayan satım opsiyonlarını daha fazla alıp satıyor.

  • Ether'in fiyatı 24 saat içinde %4,1'in üzerinde düşüyor.

  • Kaynak: Velo Data

Daha Fazla Oku

    güne bakışBitcoinGameStopCardano

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin'in Ani Düşüşü

25 Temmuz 2024 17:48

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk