Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Dogecoin, Floki, Dogwifhat ve GameStop Yükselişte

Köpek temalı token’lar, "meme hissesi" olarak adlandırılan video oyunu perakendecisi Gamestop'taki rallinin ardından hareketlendi.

28 Mayıs 2024 14:17

Güncellenme: 29 Mayıs 2024 13:18

Video oyunu perakendecisi GameStop'ın (NYSE:GME) hisselerinin piyasa öncesi işlemlerde %19'un üzerinde artmasıyla birlikte köpek temalı token’lar yükselmeye başladı.


Ethereum ve Solana blok zincirlerinde yer alan Floki (FLOKI) ve dogwifhat (WIF), Asya işlem saatlerinin başlangıcından bu yana %8'e kadar yükseldi. Dogecoin (DOGE) son dört saatte %2 değer kazanırken, Solana tabanlı bonk (BONK) %5,5 arttı.Meme token’lar, GameStop ve AMC Entertainment Holdings (NYSE:AME) gibi hisse senetlerindeki hareketleri yansıtma eğilimindedir. 


Mog token geliştiricisi Shisui, yıllar önce CoinDesk’e verdiği bir röportajda, "Gamestop çılgınlığının $DOGE ve diğer meme coin'lere yayıldığını" söylemişti. Bu da GME'nin perakende trader’ların ilgisini çekmeye devam etmesi durumunda aynı durumun tekrarlanabileceğini gösteriyor.


DOGE ve FLOKI gibi token’lar, kendisi bir trader olan Keith Gill'in viral gönderisinin ardından mayıs ayının ikinci haftasında %30'a kadar sıçramıştı. Gill'in takipçileri, 2021'de büyük bir etki yaratan GameStop kısa pozisyon sıkışmasına katkıda bulunmuştu.


2019 ve 2021 yılları arasında GameStop (GME) opsiyonlarını satın alarak 58.000 doları tahmini 50 milyon dolara çeviren Gill, üç yıl sonra ilk kez @TheRoaringKitty hesabından paylaşım yaptıktan sonra hisse senedinde bir yükselişe yol açtı.


Daha Fazla Oku

    FLOKIDogwifhatDogecoinGameStopDOGE

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk