Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: BlackRock'ın Bitcoin ETF'si Artık İlk Beşte

7 Şubat 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

7 Şubat 2024 17:08

Güncellenme: 7 Şubat 2024 17:35

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

Bloomberg Intelligence verilerine göre, BlackRock'ın iShares Bitcoin Trust (IBIT) fonu lansmanından yalnızca 17 gün sonra para akışı açısından 2024'ün lider beş borsa yatırım fonundan biri haline geldi. 


IBIT'in bugüne kadarki 3,2 milyar dolarlık girişini aşan tek fon, iShares ve Vanguard'ın S&P 500'e endeksli ETF'leri oldu. Zirvede ise şimdiye kadar 13 milyar dolarlık girişle ve 428 milyar dolarlık yönetim altındaki varlıkla (AUM) iShares Core S&P 500 ETF (IVV) yer alıyor. İkinci sırada ise 11,1 milyar dolarlık girişle ve yaklaşık 398 milyar dolarlık AUM ile Vanguard 500 Endeks Fonu ETF'si (VOO) bulunuyor. Bu yıl ETF varlık kazanımları açısından ilk 10'da yer alan Fidelity'nin Wise Origin Bitcoin Fonu (FBTC), 2,7 milyar dolarlık girişle listedeki sekizinci sıraya yerleşiyor.


Bitcoin (BTC) tüm gün dar bir aralıkta işlem görmeye devam ederken, ether (ETH) son 24 saatte yaklaşık %2 değer kazandı. Hedera Hashgraph (HBAR) altcoin’i ise %5’lik artışla en büyük kazançlardan birini kaydetti. Hedera salı günü Suudi Yatırım Bakanlığı Derneği ile beş yıllık bir teknolojik girişim ortaklığı duyurdu. Şirket blok zinciri, Web3 ve yapay zekaya odalanan Suudi firmaları desteklemek adına 250 milyon dolarlık bir girişim stüdyosu olan DeepTech’i başlatacak. Tabii piyasada düşüşler de görülüyor. Monero’nun XRM token’ı, kripto borsası Binance’in 20 Şubat itibarıyla gizlilik token’ını listelemeyi bırakacağını duyurmasının ardından salı günü %30 oranında düşmüştü, bugün de %8 değer kaybetti.


Avrupa Birliği’ndeki ekosistemini genişletmeye çalışan Londra merkezli likidite sağlayıcısı B2C2, Lüksemburg düzenleyicisinden sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) onayı aldı. B2C2, onayla birlikte kurumsal müşterilerine tezgah üstü (OTC) spot kripto hizmetleri sunabilecek. Lüksemburg düzenleyicisi tarafından tescillenen 12. VASP olan şirket, geçtiğimiz yılın ağustos ayında Paris merkezli likidite sağlayıcısı Woorton’u satın alarak Fransa düzenleyicisinden onayı kapmıştı. Tüm bunlar AB’nin bu yıl uygulanmaya başlanması beklenen Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesiyle paralel. Düzenlemenin devreye girmesiyle birlikte 27 ülkeden oluşan Avrupa Birliği bloğu, dünya çapında sektöre yönelik kapsamlı kurallar uygulamaya başlayan ilk büyük yargı bölgesi olacak.


Daha Fazla Oku

    blackrockgüne bakışHederahbarbitcoin etf

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk