Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

BlackRock’ın Bitcoin ETF'si İlk 5 Arasındaki Yerini Aldı!

Fidelity'nin spot ETF'si de bu yılın şu ana kadar en fazla girişe tanık olan fonları arasında ilk 10'a girdi.

7 Şubat 2024 09:45

Güncellenme: 7 Şubat 2024 09:57

Bloomberg Intelligence verilerine göre, BlackRock'ın iShares Bitcoin Trust (IBIT) fonu lansmanından yalnızca 17 gün sonra para akışı açısından 2024'ün lider beş borsa yatırım fonundan biri haline geldi.


IBIT'in bugüne kadarki 3,2 milyar dolarlık girişini aşan tek fon, iShares ve Vanguard'ın S&P 500'e endeksli ETF'leri oldu. Zirvede ise şimdiye kadar 13 milyar dolarlık girişle ve 428 milyar dolarlık yönetim altındaki varlıkla (AUM) iShares Core S&P 500 ETF (IVV) yer alıyor. İkinci sırada ise 11,1 milyar dolarlık girişle ve yaklaşık 398 milyar dolarlık AUM ile Vanguard 500 Endeks Fonu ETF'si (VOO) bulunuyor.


Bu yıl ETF varlık kazanımları açısından ilk 10'da yer alan Fidelity'nin Wise Origin Bitcoin Fonu (FBTC), 2,7 milyar dolarlık girişle listedeki sekizinci sıraya yerleşiyor.


Tüm bunlar yeni fonlar için etkileyici başarılar olsa da, yeni spot bitcoin ETF'lerine yapılan genel yatırım son günlerde yavaşlamış durumda. Bununla birlikte, BlackRock'un IBIT'i ve Fidelity'nin FBTC'si, piyasaya çıktığından beri sürekli olarak pozitif akışlar gören iki fon olmaya devam ediyor.


Daha Fazla Oku

    blackrockbitcoin etfibitFidelity

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk