Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin'in Yeni Rekorunun Ardından Neler Olacak?

6 Mart 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

6 Mart 2024 17:19

Güncellenme: 6 Mart 2024 17:29

Son Fiyat HareketleriÖne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), ilk olarak 10 Kasım 2021'de ulaşılan 69.000 dolar seviyesini aşarak yeni bir rekor kırdı ancak tüm zamanların en yüksek seviyesinden gerilemesi uzun sürmedi. 


Dünyanın en büyük kripto para birimi yaklaşık 67.000 dolara düştü ve volatiliteyle birlikte 1 milyar dolardan fazla tasfiye kaydedildi. Asya sabah saatlerinde toparlanan bitcoin, dayanıklılığını korumaya devam ediyor. Bazı gözlemciler, satış baskısının yüksek seviyelerdeki kâr alımlarından ve madencilerin bitcoin varlıklarının bir kısmını elden çıkarmasından kaynaklandığını söylüyor. Kurumsal kripto borsası LMAX Digital, kırılan rekorun 100.000 dolara doğru bir hamle için zemin hazırladığını bildirdi ancak daha derin bir düzeltmenin göz ardı edilmemesi gerektiğini de belirtti: "50.000 doların altına doğru bazı hızlı düşüşler olabilir. Ancak bu tür düşüşler kısa vadeli olacak."


Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) geçen yıl Binance.US'in operasyonlarını Geçici Kısıtlama Emri (TRO) yoluyla dondurma çabası, gelirlerin ve piyasa güveninin sarsılması ile şirkette toplu işten çıkarmalara yol açtı. Binance.US yöneticisi Christopher Blodgett, yakın zamanda SEC-Binance davasıyla ilgili durum güncellemesinin bir parçası olarak yayımlanan Aralık 2023 tarihli bir ifade sırasında, "TRO'nun hemen ardından, kripto ve fiat olmak üzere platformdan 1 milyar dolarlık varlık çıkışına tanık olduk" dedi. Bu varlık çıkışları, Binance'in ABD gelirinde %75'lik bir düşüşe neden oldu ve nihayetinde 200 kişinin (işgücünün üçte ikisi) işten çıkarılmasına yol açtı. Personel sayısındaki azalma, ekipler zayıfladığı için borsanın SEC'den gelen keşif taleplerine yanıt verme sürecini de etkiledi.


Revolut, kullanıcıların MetaMask cüzdanlarını Revolut hesaplarıyla eşleştirmelerine olanak tanıyacak olan Revolut Ramp özelliğini sunmak için self-custodial cüzdan MetaMask ile güçlerini birleştirdi. Dijital banka, kullanıcıların Birleşik Krallık ve Avrupa Ekonomik Alanı'ndaki (AEA) MetaMask cüzdanlarından doğrudan kripto satın almalarını sağlayacak ve böylece, self-custodial cüzdanlarına kripto aktarmak kolaylaşacak. Basın açıklamasında, kullanıcıların fiat para birimi bakiyelerini Revolut hesaplarında kullanabilecekleri, Visa veya Mastercard kartlarıyla ödeme yapabilecekleri belirtildi. MetaMask'ın arkasındaki geliştirici Consensys'in kıdemli ürün müdürü Lorenzo Santos, gelişmelere dair "Bu ortaklık, kullanıcılarımıza istediklerini vermekle ilgili - zaten bildikleri ve güvendikleri platformları kullanarak kriptoları üzerinde basit bir şekilde daha fazla kontrol sağlamak" dedi.


Günün Grafiği  • Paris merkezli Kaiko tarafından takip edilen verilere göre, salı günü merkezi borsalardaki bitcoin işlem hacmi 2021'den bu yana en yüksek seviye olan 46,25 milyar dolara yükseldi.

  • İşlem hacmindeki artış, genellikle piyasa derinliğini iyileştirir.

  • Kaynak: Kaiko

Daha Fazla Oku

    BitcoinrevolutBinanceSECgüne bakış

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

18 Nisan 2024 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk