Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

19 Nisan 2024 15:26

Güncellenme: 19 Nisan 2024 16:57

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), yarılanma yaklaştıkça biraz olsun toparlandı ve 24 saat içinde %5 değer kazandı. Ether (ETH) de %4 artışla 3.000 dolara yükseldi. CEC Capital'de bir kripto ETP uzmanı olan Laurent Kssis'e göre, bitcoin için yükseliş ABD piyasaları için devam edecek ancak yeni bir düzeltmenin ardından önceki seviyelere geri dönecek. Bu hafta 58.800 dolara kadar düşen kripto para birimi, şu anda 65.000 dolara yaklaşıyor. Bitcoin yarılanmasının bugün geç saatlerde veya yarın sabah erken saatlerde gerçekleşmesi bekleniyor. Dört yılda bir gerçekleşen olay, bitcoin arzındaki büyüme oranını %50 oranında yavaşlatacak. Yarılanma öncesinde altcoin'ler de yükseliyor. Son 24 saat içerisinde dogwifhat (WIF) yüzde 18, Ethena Labs’in ENA token’ı yüzde 16, Sei Network’ün SEI token’ı yüzde 14 değer kazandı.


ABD merkezli spot bitcoin borsa yatırım fonları (ETF'ler), perşembe günü 4,3 milyon dolarlık kümülatif çıkış kaydetti ve yükseliş eğilimli madencilik ödülü yarılanması öncesinde art arda beş gün aynı sonuç alındı. Farside Investors tarafından yayımlanan verilere göre, 12 Nisan'dan bu yana ETF'ler toplam 319 milyon doların üzerinde net çıkışa tanık oldu ve Grayscale'in GBTC'si bu işlemlerin büyük bir bölümünü oluşturdu. Perşembe günkü çıkışların 90 milyon dolarlık kısmını GBTC tek başına üstlendi ve bu, Fidelity'nin FBTC'sine ve BlackRock'un IBIT'sine yapılan girişleri dengeledi. Grayscale ETF, fonun nispeten maliyetli ücret yapısı da dahil olmak üzere çeşitli nedenler sebebiyle ilk günden bu yana para kaybediyor. Bu nedenle asıl sorun GBTC çıkışları değil, diğer ETF’lerin daha az para çekmeye başlaması.


Kripto para borsası Kraken, ABD'deki düzenleyici lisansını genişletmek için çevrimiçi aracı kurum TradeStation'ın dijital varlık odaklı bölümü TradeStation Crypto'yu satın alıyor. Bir Kraken sözcüsü, yaptığı açıklamada "Kraken'ın yakın zamanda TradeStation'ın kripto tarafını satın aldığını doğrulayabiliriz" dedi. "Bu gelişme, ABD'deki varlığımızı hızlandırma çabalarımızın bir parçası ve Kraken için daha fazla büyüme ve yeni ürün fırsatlarının kilidini açacak." Şirket, ödenen tutarı açıklamayı reddetti. Devralma daha önce kamuya açıklanmamıştı. Florida merkezli TradeStation Crypto, son birkaç yılda çoğu ABD eyaletinde birçok düzenleyici lisansı elde etti.


Günün Grafiği


  • Grafik, son 24 saat içinde Binance'teki bitcoin konsolide vadeli işlem fiyatlarındaki değişiklikleri ve piyasa genelindeki toplam açık pozisyonları (alt kısım) gösteriyor.

  • Faizler en düşük seviyelerden toparlanırken, açık pozisyon miktarı azalıyor.

  • Ayrışma, fiyat toparlanmasının kısmen de olsa kısa pozisyon sıkışmasından kaynaklandığını gösteriyor.

  • Kaynak: Velo Data

Daha Fazla Oku

    güne bakışBitcoin yarılanmasıbtcBinancekraken

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SocialFi Meme Coin’lere Meydan Okuyor

15 Mayıs 2024 11:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk