Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin Rallisi Çok mu Erken Gerçekleşti?

1 Mart 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

1 Mart 2024 17:24

Güncellenme: 1 Mart 2024 19:09

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), Aralık 2020'den bu yana en güçlü ayını tamamlama yolunda ilerliyor. Analistler, tüm zamanların rekorlarına yakın seyretmelerine rağmen, bu fiyatların önümüzdeki boğa piyasasında görülecek zirvelerin yanından bile geçmediğini belirtiyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı, şubat ayında %44 değer kazanarak yıllardır ilk kez 50.000 dolar ve 60.000 doları aştı ve çarşamba günü 64.000 dolara ulaştı. Ralli, kripto para biriminin ocak ayı sonlarında ABD'de spot bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) piyasaya sürülmesinin ardından 40.000 doların altına geri çekilmesinden hemen sonra başladı. Şubat ayındaki kripto rallisinin piyasa geneline yayıldığını söylemek yanlış olmaz. Piyasanın liderlerini takip eden CoinDesk 20 Endeksi (CD20), son bir ayda %40'tan fazla yükseldi.


Hisse senedi ve kripto alım satım platformu Robinhood, ETHDenver'da yaptığı açıklamaya göre, cüzdan kullanıcıları önümüzdeki aylarda Arbitrum'daki takaslara erişebilecek. Robinhood'un basın açıklamasında, iki kuruluşun "zincirler arası takaslara ve Robinhood Wallet'taki Web3 deneyimi engellerini azaltan diğer kampanyalara erişimi desteklemek için" çalışacağı belirtildi. Arbitrum, işlemleri Ethereum blok zincirinden daha ucuz ve daha hızlı işleyen bir layer-2 ağıdır. Arbitrum'un ARB token’ı, duyurunun ardından yüzde 11 artışla 2,08 dolara yükseldi ancak sonrasında 1,97 dolara geriledi.


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyelerinden Hester Peirce, ABD'nin en iyi yatırım gözlemcisinin kripto söz konusu olduğunda "yalnızca yaptırım modunda" olduğunu söyledi ve sektörün SEC'le zorlu savaşın içinde olduğunu bildirdi. Perşembe günü ETHDenver'da konuşan ve SEC'in beş komisyon üyesi arasında en kripto dostu olan Peirce, düzenleyicinin Ethereum'a odaklanan kripto geliştiricileri, yatırımcıları ve pazarlamacılarının yıllık toplantısına katılması gerektiğini söyledi. "Demek istediğim şu ki, şu anda hepiniz beyin gücünüzün bir kısmını kullanabiliyorsunuz çünkü bir yandan nasıl dava edilmem diye düşünüp duruyorsunuz. Daha net kurallarımız olsaydı yalnızca inşa etmeye ve geliştirmeye odaklanabilirdiniz” ifadelerini kullandı.


Günün Grafiği


  • Grafik, Mart 2023'ten bu yana Ethereum layer-2 ölçeklendirme ağları Arbitrum, Optimism ve Base'deki günlük işlem hacimlerini gösteriyor.

  • Faaliyet bu yıl %91 arttı.

  • Ethereum'un bu ay gerçekleşmesi planlanan Dencun yükseltmesi, blob taşıma işlemlerini tanıtacak, ölçeklenebilirliği artıracak ve layer-2 tekliflerindeki işlem maliyetlerini azaltacak.

  • Kaynak: IntoTheBlock

Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcSECrobinhoodARB

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

18 Nisan 2024 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk