Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Komisyon Üyesi Peirce, SEC'in Kriptoya Karşı “Yaptırım Modunda” Olduğunu Söyledi

Peirce, ETHDenver'daki panelde "Nasıl dava edilmem diye düşünüp durduğunuzdan beyin gücünüzün yalnızca bir kısmını kullanabiliyorsunuz" dedi.

1 Mart 2024 11:32

Güncellenme: 1 Mart 2024 12:02

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyelerinden Hester Peirce, ABD'nin en iyi yatırım gözlemcisinin kripto söz konusu olduğunda "yalnızca yaptırım modunda" olduğunu söyledi ve sektörün SEC'le zorlu savaşın içinde olduğunu bildirdi.


Perşembe günü ETHDenver'da konuşan ve SEC'in beş komisyon üyesi arasında en kripto dostu olan Peirce, düzenleyicinin Ethereum'a odaklanan kripto geliştiricileri, yatırımcıları ve pazarlamacılarının yıllık toplantısına katılması gerektiğini söyledi.


"Demek istediğim şu ki, şu anda hepiniz beyin gücünüzün bir kısmını kullanabiliyorsunuz çünkü bir yandan nasıl dava edilmem diye düşünüp duruyorsunuz. Daha net kurallarımız olsaydı yalnızca inşa etmeye ve geliştirmeye odaklanabilirdiniz” ifadelerini kullandı.


Aynı zamanda bir avukat olan Peirce, 2018'de SEC'e katıldığından bu yana Başkan Gary Gensler da dahil olmak üzere birçok meslektaşının şüpheciliği karşısında kriptoyu açıkça savundu. Peirce, sözlerine "bu görüşler bana aittir" şeklinde bir uyarıyla başlarken, düzenleyicinin bir varlık sınıfı olarak kripto hakkında yargıda bulunma çabasından duyduğu hayal kırıklığından bahsetti.


SEC; Coinbase, Ripple, Kraken ve daha birçok şirkete kriptonun da geleneksel finansı yöneten kuralların çoğuna tabi olduğu gerekçesiyle dava açtı. Ancak bu şirketler ve Peirce da dahil olmak üzere birçok taraf, kriptonun mevcut tanımlamalara uygun olmadığını belirtti, düzenleyici ve milletvekillerine netliğe ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.


Aylar önce SEC, GBTC ihraççısı Grayscale ile davasında şirketin bitcoin trust ürününü bir borsa yatırım fonuna dönüştürme çabasına karşı çıktığı mücadelesini kaybetti. Bu kayıp SEC'i köşeye sıkıştırdı ve düzenleyicinin ocak ayında bir dizi bitcoin ETF'sini onaylamasına yol açtı. Peirce, "Bunun gerçekleşmesi için bir mahkeme kararına ihtiyaç duyulması beni oldukça şaşırttı" dedi.


SEC'in mahkemeye yönelik yaklaşımına rağmen Peirce, düzenleyicinin ve dış gözlemcilerin kriptoya yönelik düzenleyici çerçeveler oluşturmaya devam etmesi gerektiğini söyledi. Peirce, çoğu kripto para biriminin menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia eden SEC Başkanı Gensler'ın günün birinde sektöre olan tavrını değiştirmesine dair umutları olduğunu da belirtti.


Daha Fazla Oku

    SECkriptohester peirce

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

18 Nisan 2024 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk