Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin 71 Bin Dolar Civarında İşlem Görüyor

6 Haziran 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

6 Haziran 2024 17:29

Güncellenme: 6 Haziran 2024 19:13

Son Fiyat Hareketleri

 

Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), bu haftanın başlarındaki rallisinin ardından Asya ve Avrupa sabah saatlerinde 71.000 dolar civarında işlem gördü. BTC'nin fiyatı 24 saat içinde çok az değişti. CoinDesk 20 Endeksi (CD20) tarafından ölçülen dijital varlık piyasası da benzer şekilde durağan kaldı ve yalnızca %0,25 arttı. Kripto majörleri arasında yalnızca ether %1'i aşan bir değişiklik kaydetti. ETH son 24 saatte yaklaşık %1,25 oranında arttı ve şu anda 3.850 doların biraz altında fiyatlandırılıyor.


Robinhood, kripto borsası Bitstamp’i 200 milyon dolar nakit ödeyerek satın almayı kabul etti. 2011 yılında kurulan Bitstamp, Avrupa'nın en büyük kripto borsalarından biridir, bu nedenle de Robinhood'un küresel genişleme planlarına önemli bir katkı sağlayacak. Robinhood Crypto genel müdürü Johann Kerbrat, "Bitstamp'in satın alınması, kripto faaliyetlerimizi büyütmede önemli bir adım" dedi ve ekledi: "Bu stratejik kombinasyon sayesinde, işlerimizi ABD dışına genişletmek ve kurumsal müşterileri Robinhood’u da kullanmaya teşvik etmek için güzel bir konumdayız." HOOD hisseleri, satın alım duyurusunun ardından piyasa öncesi işlemlerde %2,5 artarak 22,15 dolara yükseldi.


VanEck, Ethereum protokolünün yerel token’ı olan ether (ETH) için yeni bir fiyat hedefi belirledi. Hedefe göre, kripto para biriminin 2030 yılına kadar 22.000 dolara ulaşması bekleniyor. Bu, 3.850 dolar civarındaki mevcut seviyeden büyük bir sıçrama olması gerektiği anlamına geliyor. VanEck, ether'i 22.000 dolara iten unsurların, Ethereum tabanlı teknolojinin daha düşük maliyetler, daha fazla verimlilik ve daha fazla şeffaflık sunabilmesi olduğunu da belirtiyor. VanEck'in tezine göre bu değişim, kümülatif olarak toplam 15 trilyon dolarlık bir pazara sahip olan geleneksel finans ve teknoloji kurumlarından önemli bir pazar payını blok zinciri tabanlı çözümlere aktarmakla tehdit ediyor.


Günün Grafiği


  • Standard Chartered'ın bildirdiği üzere, grafik BTC'nin fiyatı ile ABD başkanlık seçimlerinde Donald Trump'ın zafer şansı arasındaki korelasyonu gösteriyor.

  • Biden'ın Kongre'nin SAB 121'i yürürlükten kaldırma çabalarını veto etmesi göz önüne alındığında, Trump bitcoin dostu aday olarak görülüyor.

  • Standard Chartered'ın kripto araştırma başkanı Geoff Kendrick, BTC'nin seçime kadar 100.000 dolara, hatta Trump'ın kazanması durumunda yıl sonuna kadar 150.000 dolara kadar ulaşabileceğini düşünüyor.

  • Kaynak: Standard Chartered

Daha Fazla Oku

    güne bakışBitcoinrobinhoodvaneckEther

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk