Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

VanEck: Ether 2030 Yılına Kadar 22 Bin Dolara Ulaşabilir

Şirket, ether'in 2030 değerlemesinin 66 milyar dolarlık serbest nakit akışı ve 15 trilyon dolarlık TAM potansiyeli tarafından yönlendirildiğini belirtiyor.

6 Haziran 2024 10:44

Güncellenme: 6 Haziran 2024 11:03

VanEck, Ethereum protokolünün yerel token’ı olan ether (ETH) için yeni bir fiyat hedefi belirledi. Hedefe göre, kripto para biriminin 2030 yılına kadar 22.000 dolara ulaşması bekleniyor.


Bu, 3.850 dolar civarındaki mevcut seviyeden büyük bir sıçrama olması gerektiği anlamına geliyor.


Bir ether borsa yatırım fonunu (ETF) listelemek için başvuran ve ether ETF'lerinin bitcoin muadillerinden daha büyük olabileceğini belirten küresel yatırım firması, yayımladığı raporda Ethereum'un yıkıcı gücü ve token sahipleri için üretilen nakit akışı nedeniyle ether'in bu seviyelere kolaylıkla ulaşabileceğini vurguluyor.


VanEck, Ethereum'un finans, bankacılık, ödemeler, pazarlama, reklamcılık, sosyal, oyun, altyapı ve yapay zekâ sektörlerini resmen yıkıp geçtiğini söylüyor. Belirtilene göre, tahminler ether ETF'lerinin piyasaya sürülmesi beklentisine ve şirketin on-chain veri okumasına dayanıyor.


Raporda şu ifadeler yer alıyor: "Spot ether ETF'lerinin ABD borsalarında işlem görmeye yaklaştığını tahmin ediyoruz. Bu gelişme, finansal danışmanların ve kurumsal yatırımcıların bu benzersiz varlığı nitelikli saklama kuruluşları aracılığıyla güvenle saklamalarına ve ETF'lerin karakteristik fiyatlandırma ve likidite avantajlarından yararlanmalarına olanak tanıyacak."


VanEck, ether'i 22.000 dolara iten unsurların, Ethereum tabanlı teknolojinin daha düşük maliyetler, daha fazla verimlilik ve daha fazla şeffaflık sunabilmesi olduğunu da belirtiyor.


VanEck'in tezine göre bu değişim, kümülatif olarak toplam 15 trilyon dolarlık bir pazara sahip olan geleneksel finans ve teknoloji kurumlarından önemli bir pazar payını blok zinciri tabanlı çözümlere aktarmakla tehdit ediyor.


Ayrıca şirket, ether tutarak elde edilen serbest nakit akışlarının 2030 yılına kadar 66 milyar dolara ulaşacağını ve bunun da ether'in değerlemesini öngörülen hedefine yönlendireceğini söylüyor.


Ether, yılın başından bu yana %63'ten fazla artış gösterdi.


Daha Fazla Oku

    EtherEthereumETHvaneck

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk