Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin 70 Bin Dolardan Düşse de Yükseliş Eğilimi Güçlü Kalıyor

4 Haziran 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

4 Haziran 2024 15:43

Güncellenme: 4 Haziran 2024 16:20

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), dün 70.000 doları aştıktan sonra daha önceden aşina olduğu işlem aralığına geri çekildi ve yatay fiyat hareketine devam etti. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, yazının yazılması sırasında son 24 saatte yüzde 2 artarak 69.000 dolar civarında fiyatlandırılırken, Ethereum'un yerel token’ı ether (ETH) 3.800 doların biraz altında seyrediyor. CoinDesk 20 Endeksi ise son 24 saatte %1,6 değer kazanıyor. Bitcoin ve genel kripto piyasası, BTC'nin 73.000 doların üzerinde rekor bir fiyata ulaştığı mart ayından bu yana iki aydan fazla bir süredir konsolide işlem görmeye devam etti. Bitfinex analistleri dün yayımladıkları piyasa raporunda, "Düzeltme aşaması artık sona yaklaşıyor gibi görünüyor" dedi.


Floki geliştiricisi "B", CoinDesk'e verdiği röportajda kripto ticaret şirketi DWF Labs'in açık piyasadan ve Floki hazinesinden 12 milyon dolar değerinde floki (FLOKI) token satın alacağını söyledi. Şirket şubat ayında 10 milyon dolar değerinde FLOKI token satın alacağını taahhüt ederek bir hafta içerisinde FLOKI fiyatlarında %50'lik bir artışa neden olmuştu. B, ticaret firmasının önemli borsa listelerini ve sektör katılımcılarıyla ortaklıkları kolaylaştırdığını ve bunun da Floki ekosistemi etrafındaki duyarlılığı artırmaya yardımcı olduğunu belirtti. Geliştirici, Floki'nin Valhalla metaverse oyununun ana ağ sürümünü bu yılın sonlarında piyasaya süreceğini bildirdi. Önümüzdeki haftalarda Floki, Floki ticaret botu ve .floki alan adı hizmeti de dahil olmak üzere birkaç önemli yardımcı ürünü de piyasaya sürecek. DWF'nin satın alımları, bu girişimlerin büyümesini destekleyecek ve gerekli likiditeyi sağlayacak.


Bitpanda, Almanya'daki kullanıcılarına yönelik itibari para yatırma ve çekme işlemlerini gerçekleştirmesi için Deutsche Bank ile anlaştı. Bitpanda kullanıcıları artık Alman uluslararası banka hesap numaralarına (IBAN'lar) erişebilir ve kriptoyu fiat para birimlerine veya tam tersi şekilde dönüştürebilir. Deutsche Bank, Bitpanda'da gelen ve giden işlemler için de destek sağlayacak. Bitpanda CEO Yardımcısı Lukas Enzersdorfer-Konrad, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Endüstrinin en iyi alanlarını bir araya getirmek, insanlar için gerçek değer yaratabileceğimiz en önemli yer… Bugünden itibaren, Deutsche Bank'ın bir dizi ürününe erişerek ekibimiz ve kullanıcılarımız için avantajların kilidini açıyoruz." Deutsche Bank, geçen yıl Taurus ile yaptığı iş birliği sayesinde iş alanlarına kripto saklama ve tokenizasyonu eklemişti.


Daha Fazla Oku

    güne bakışBitcoinbitpandaDeutsche BankFLOKI

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk