Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin 67 Bin Dolar Civarında Sabit, CRV Düşüşte

13 Haziran 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

13 Haziran 2024 15:28

Güncellenme: 13 Haziran 2024 15:59

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Dün açıklanan mayıs ayı ABD Tüketici Fiyat Endeksi raporu, geçen ay enflasyonda beklenmedik bir yavaşlama olduğunu gösterdi. Haber, yatırımcıların Fed faiz indirimlerinin başlamasına ilişkin beklentilerini yukarı çekmesiyle kripto, hisse senedi ve tahvil piyasalarını keskin bir şekilde yükseltti. Daha sonra Powell'ın basın toplantısında doğruladığı hawkish ifadeler yükselişleri dizginledi. Bitcoin (BTC), son 24 saatte yatay seyrederek 67.300 dolara geri döndü. ABD hisse senetleri ve tahvilleri ise dünü kazançla kapattı.


Bloomberg’in bildirdiği üzere Paxos, personelinin %20'sine tekabül eden 65 kişiyi işten çıkardı. CEO Charles Cascarilla, işten çıkarmaların "tokenizasyon ve stabil para alanlarındaki büyük bir fırsatı en iyi şekilde yürütmelerine yardımcı olacağını" ve şirketin "başarılı olmak için çok güçlü bir finansal konumda" bulunduğunu söyledi. Paxos, emtia ve menkul kıymetlerdeki uzlaşma hizmetlerini kademeli olarak durdurmayı planlıyor. Bloomberg'in bildirdiğine göre, bunun yerine şirket varlık tokenizasyonu ve stabil paralara daha fazla odaklanacak. Paxos çeşitli stabil para birikimleri sayesinde yaklaşık $500 milyonluk bir bilançoya sahip. Ancak şirket, 2023'ün başlarında New York Finansal Hizmetler Departmanı'nın Binance'i 16 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan BUSD'sini mint’lemeyi durdurmaya zorlamasıyla büyük bir darbe aldı.


Borç verme protokolü Curve'ün CRV token’ı, kurucusu Michael Egorov'a bağlı olduğu iddia edilen bazı kredi pozisyonlarının otomatik olarak tasfiye edilmeye başlaması ve ani satışlara yol açması nedeniyle %30 düştü. Blok zinciri analitik firmaları Lookonchain ve Arkham tarafından takip edilen veriler, Egorov'un adreslerinin 140 milyon dolarlık CRV teminatına karşılık, çoğu crvUSD olmak üzere yaklaşık 100 milyon dolar değerinde stabil para tuttuğunu gösteriyor. Egorov'un cüzdanını takip eden bir Debank profili, CRV token’larını teminat olarak kullanarak Inverse, UwU Lend, Fraxlend ve Curve's LlamaLend'den borç aldığını gösteriyor. Takip edilen cüzdanlardaki toplam varlıklar son 24 saatte %50 düştü.


Günün Grafiği


  • Grafik, merkezi borsalara bağlı cüzdanlarda tutulan CRV sayısının yüzde 57 artarak 480 milyonun üzerinde rekor seviyelere ulaştığını gösteriyor.

  • Yükseliş, yatırımcıların yüzde 30 daha düşük işlem gören Curve'ün CRV token’ını satmaya yöneldiğini gösteriyor.

  • Kaynak: CryptoQuant

Daha Fazla Oku

    güne bakışBitcoinPaxosCurvecrv

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitci, Bodrum’da Bitci Summer ile Yeni Yol Haritasını Paylaştı

24 Temmuz 2024 16:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk