Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Curve'ün Kurucusuna Bağlı Krediler Tasfiye Riskiyle Karşı Karşıya, CRV %30 Düştü

Michael Egorov'a bağlı adresler, 140 milyon dolarlık curve token karşılığında yaklaşık 100 milyon dolarlık varlık tutuyor.

13 Haziran 2024 14:00

Güncellenme: 13 Haziran 2024 15:01

Borç verme protokolü Curve'ün CRV token’ı, kurucusu Michael Egorov'a bağlı olduğu iddia edilen bazı kredi pozisyonlarının otomatik olarak tasfiye edilmeye başlaması ve ani satışlara yol açması nedeniyle %30 düştü.


Blok zinciri analitik firmaları Lookonchain ve Arkham tarafından takip edilen veriler, Egorov'un adreslerinin 140 milyon dolarlık CRV teminatına karşılık, çoğu crvUSD olmak üzere yaklaşık 100 milyon dolar değerinde stabil para tuttuğunu gösteriyor.


Egorov'un cüzdanını takip eden bir Debank profili, CRV token’larını teminat olarak kullanarak Inverse, UwU Lend, Fraxlend ve Curve's LlamaLend'den borç aldığını gösteriyor. Takip edilen cüzdanlardaki toplam varlıklar son 24 saatte %50 düştü.Cüzdan işlemleri, Egorov'un riskleri azaltmak için aktif olarak önlem almaya çalıştığını gösteriyor. Erken saatlerde Inverse ve Llamalend'de FRAX, DOLA ve CRV token kullanılarak birkaç kredi geri ödendi. Verilere göre, bazı adresler CRV ve tether (USDT) arasında birkaç takas gerçekleştirdi.


Bu kadar büyük bir pozisyonun tasfiyesi, CRV'nin ekosistemdeki ticaret havuzlarında bir ticaret çifti ve balast olarak kullanılması nedeniyle diğer DeFi protokolleri üzerinde baskı oluşturmaya başladı.


Diğer bir borç verme ve borç alma protokolü olan Frax Lend'deki bir adres, CRV fiyatları düştüğü için 3,3 milyon dolarlık tasfiye edilmiş pozisyon bildirdi.


2023'te birkaç Curve borç verme havuzunun istismar edilmesi, CRV fiyatlarının aniden düşmesine neden olmuştu ve 100 milyon dolarlık bir tasfiye riskiyle karşı karşıya kalınmıştı.


O zamanlar, Tron'un kurucusu Justin Sun gibi DeFi’ın önemli isimleri likidite sağlamak ve şüpheli işlemleri önlemek için devreye girdi ve kripto ekosisteminde teminat hasarı riskini önlemek için milyonlarca CRV'yi indirimli olarak satın aldı.


Daha Fazla Oku

    Curvecrvmichael egorovtasfiye

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitci, Bodrum’da Bitci Summer ile Yeni Yol Haritasını Paylaştı

24 Temmuz 2024 16:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk