Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin 62 Bin Dolar Seviyesinde Kalmaya Devam Ediyor

8 Mayıs 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

8 Mayıs 2024 16:00

Güncellenme: 8 Mayıs 2024 16:02

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), kripto para piyasasındaki genel düşüşün bir parçası olarak 62.000 dolara geriledi ve geçen haftanın sonunda kaydedilen yükselişten elde edilen kazançların çoğunu kaybetti. Son 24 saatte yaklaşık %2,9 oranında düşüş yaşayan BTC, haberin yazılması sırasında 62.200 dolar civarında işlem görüyor. Dijital varlık piyasasının performansını ölçen CoinDesk 20 Endeksi (CD20) de aynı dönemde %3,65 civarında azalıyor. Solana (SOL) %6,5 düşüşle 146 dolara gerileyerek lider altcoin’ler arasında en kötü etkilenenlerden biri oluyor. Ether (ETH) ise %3,63 düşüşle 3.000 dolar civarında işlem görüyor.


Kasım 2022'de iflas eden kripto para borsası FTX, alacaklılarının yüzde 98'inin, mahkeme onayından sonraki 60 gün içinde taleplerinin yüzde 118'ini nakit olarak geri almasını sağlayacak yeni bir yeniden yapılanma planı önerdi. Açıklamaya göre, şirket varlıklarının bir araya getirilmesi ve tasfiye edilmesinden sonra 14,5 milyar ila 16,3 milyar dolar arasında nakit elde edilmesi bekleniyor. Ayrıca, FTX'in Kasım 2022'deki çöküşünden bu yana kripto fiyatlarındaki toparlanmanın, nakit akışının arkasındaki tek destek olduğu iddiası da yalanladı.


Merkeziyetsiz opsiyon platformu Lyra Finance'de likit staking token sahibi olan kullanıcılar, artık temel ticaret ve covered call gibi stratejilerin otomatik versiyonlarını kullanarak ek getiri elde edebilecek. Lyra, sırasıyla Swell Network ve Ether.Fi'ın yerel likit staking token’ları olan rswETH ve eETH sahiplerinin yıllık %10 ila %50 oranında getiri elde edebileceklerini söylüyor. Swell ve Ether.Fi gibi likit staking protokolleri, kullanıcıların token yatırmalarına olanak tanır. Bu token’lar daha sonra EigenLayer'da yeniden stake edilir ve böylece ether karşılığında likit staking token’ları alınır. Lyra'nın kurucu ortağı Nick Forster, duyuru sırasında yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Tokenize edilmiş türev getirisinin, sürdürülebilir kripto pazarlarının büyümesini destekleyecek, oyunun kurallarını değiştirecek bir gelişme olduğuna inanıyoruz."


Günün Grafiği


  • Grafik, satışlara kıyasla alımlara olan talebi ölçen bitcoin alım satım eğrilerini gösteriyor.

  • Yedi günlük (kırmızı) ve 30 günlük (açık mavi) eğriler sıfırın altında kalıyor, bu da satış opsiyonlarına yönelik talebin devam ettiğini gösteriyor ve fiyat düşüşlerine karşı koruma sağlıyor.

  • Bu durum büyük bir ihtimalle ABD SEC'in spot ether ETF'sini bu ay da onaylamayacağına ilişkin endişeleri yansıtıyor.

  • Kaynak: Amberdata

Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcFTXlyra finance

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk