Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin 43 Bin Dolarda Kalırken Chainlink Rallisi Devam Ediyor

5 Şubat 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

5 Şubat 2024 17:15

Güncellenme: 5 Şubat 2024 21:37

Son Fiyatlar


Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC) pazartesi günü 43.000 doların biraz üzerinde seyrederken altcoin'ler değer kazandı. Chainlink'in LINK token’ı, cuma günü 22 ayın en yüksek seviyesine yükseldikten sonra son 24 saat içinde %7 değer kazandı ve önde gelen merkeziyetsiz oracle ağının token’ı için üç aylık durgunluk sona erdi. Chainlink, geçtiğimiz hafta yükselişe geçmesiyle birlikte Twitter paylaşımında "Geleneksel finans kurumları, blok zincirlerini ve tokenize edilmiş RWA'ları geniş ölçekte benimsemek için veri, bilgi işlem ve zincirler arası yeteneklere ihtiyaç duyuyor. Yalnızca Chainlink platformu üçünü de sağlıyor" dedi. Yükselenler arasında EVM uyumlu layer-1 ağı Flare Network de yer aldı ve FLR token’ı %7'nin biraz altında yükseldi. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan ether (ETH) ise aynı zaman diliminde yalnızca %1 değer kazandı.


İflas eden kripto kredi kuruluşu Genesis, yargıca Grayscale'in tröst ürünlerinde tutulan 1,6 milyar doların üzerinde bitcoin (BTC), ether (ETH) ve ethereum classic (ETC) satışını onaylamasını isteyen bir dilekçe sundu. Önerge onaylanırsa, piyasa bitcoin üzerinde önemli bir satış baskısı daha görebilir. İflas eden diğer bir şirket FTX, ocak ayında 1 milyar doların üzerinde GBTC sattı. Bu da fiyatın 49.000 dolardan 39.000 dolara düşmesine büyük bir katkıda bulundu. Genesis varlıklarının yaklaşık 1,4 milyar doları, şimdilerde spot borsa yatırım fonuna (ETF) dönüşen Grayscale Bitcoin Trust'ta (GBTC) tutuluyor. Ayrıca Grayscale Ethereum Trust'ta 165 milyon dolar ve Grayscale Ethereum Classic Trust'ta 38 milyon dolar bulunuyor.


JPMorgan (JPM) perşembe günü yayımladığı araştırma raporunda, stabilcoin tether'in (USDT) artan hakimiyetinin kripto ekosistemi için kötü olduğunu söyledi. Banka, "geçen yıldan bu yana artan USDT kullanımının stabilcoin dünyası ve kripto ekosistemi için olumsuz olarak gördüğünü” bildirdi. Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler, stabilcoin'lerin birden fazla yargı alanında düzenleyici riskle karşı karşıya olduğunu ve "tether'in düzenleyici uyumluluk ve şeffaflık eksikliği göz önüne alındığında risk altında bulunduğunu" belirtti. Bununla birlikte banka, düzenlemelerle daha uyumlu olan ihraççıların çıkardığı stabilcoin’lerin tam şu anda öne çıkabileceklerini ifade etti.


Daha Fazla Oku

    BitcoinChainlinkGenesisgüne bakışusdt

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk