Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Almanya 750 BTC'sini Farklı Adreslere ve Borsalara Taşıdı

26 Haziran 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

26 Haziran 2024 17:48

Güncellenme: 26 Haziran 2024 17:55

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC) sabah erken saatlerde kısa bir süreliğine 62.000 doların üzerine çıkmasının ardından 61.400 dolara geri çekildi. Fiyatlar, Alman hükümetinin BTC varlıklarına dair önemli on-chain faaliyetlerin gerçekleşmesiyle düştü. Lookonchain'e göre, değeri 46 milyon doların üzerinde olan 750 BTC'nin 250’sini kripto borsaları Bitstamp ve Kraken'e gönderildi ve bu da ülkenin token’ları satmaya hazırlanıyor olabileceğinin bir göstergesi. Ayrıca gelişme, bu hafta öne çıkan Mt. Gox haberiyle birlikte satış baskısını artırdı. Hükümet şu anda 45.000'den fazla BTC'ye sahip. Ether (ETH) 3.425 dolardan 3.375 dolara düşerek BTC’deki düşüşü takip ediyor. CoinDesk 20 Endeksi (CD20) de yaklaşık yüzde 0,14 değer kaybediyor.


Alternatif kripto para birimleri son zamanlarda bitcoin ve ether'den daha büyük bir likidite kaybı yaşadı. Veri platformu Coinalyze'ye göre, altcoin'lere bağlı nominal açık pozisyon miktarı (veya aktif vadeli işlem sözleşmelerinde kilitlenen dolar değeri), BTC'nin 7 Haziran'da 70.000 doların üzerine çıkmasından bu yana yüzde 34 azalarak 12 milyar dolara geriledi. Arca’nın baş yatırım sorumlusu Jeff Dorman: “Bu tek yönlü akış, hızla refleksif olarak aşağı yönlü hale geliyor ve büyük kripto para birimlerine nispeten düşük performansı şiddetlendiriyor.”


Cardano blok zinciri, ağda stake edilen token’ları çalmak amaçlayan bir hacker tarafından dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırısına uğradı. Ancak herhangi bir kayba neden olmadan gerekli önlemler alındı ve ağ faaliyetlerini sürdürmeye devam etti. Cardano geliştirme firması Anastasia'nın kurucusu Philip Disarro, saldırgan tarafından kullanılan stake kimlik bilgilerinin kaydının silinmesiyle DDoS'un derhal durdurulabileceğini belirtti. Saldırı, Disarro'nun paylaşımından kısa bir süre sonra durduruldu. "DDOS saldırganı, fonlarını korumak adına muhtemelen tweet'imi okuduktan sonra saldırısını durdurdu. Ne yazık ki çok geç kaldı ve fonları zarar görmeye devam ediyor."


Günün Grafiği


  • Grafik, memecoin Doraemon'un (DORAE) günün erken saatlerinde bir boom-bust modeli kaydettiğini gösteriyor. Grafiğe göre kısa bir süreliğine 2 milyon doların üzerine fırlayan token’ın piyasa değeri, 30 dakika içinde 200.000 doların altına düşüyor.

  • Lookonchain, bir yatırımcının 10.538 SOL karşılığında 2,5 milyon DORAE sattığını ve fiyatın düşmesine neden olduğunu söylüyor.

  • Kaynak: Dexscreener

Daha Fazla Oku

    CardanoBitcoinalmanyabtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk