Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Fidelity'den Jurrien Timmer, Bitcoin'in ETF Sonrası Kazançlarını Konsolide Edeceğini Söylüyor

Bazıları ETF onayı sonrası bitcoin fiyatında keskin düşüşler öngörmüş olsa da, Fidelity'nin Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer bu görüşe katılmıyor.

17 Ocak 2024 16:00

Güncellenme: 17 Ocak 2024 16:27

Bitcoin (BTC), son haftada yaklaşık %7 düşüş gösterdi ve bu durum, yakın zamanda onaylanan BTC ETF'lerinin piyasa etkisiyle birlikte gerçekleşti. ETF onayı sonrası bitcoin fiyatıyla ilgili birçok karşıt görüş doğru çıkmış olsa da, finansal hizmetler kuruşu Fidelity'nin Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer, satışların çok daha uzun sürmesini beklemediğini belirtti.


X'te bir dizi paylaşımda bulunan Timmer, bitcoin fiyatındaki güncel trendlerin uzun vadeli bir trend olmasından ziyade, kısa vadeli bir pozisyon ayarlama olduğunu öne sürdü.


Yönetici, bitcoin'in 32.000 ile 38.000 dolar arasında bir yerde destek bulacağına ve düşeceğine dair tahminlerin aksine, son kazançların konsolide edilmesini bekliyor.


X'te yayımladığı gönderide "Kısa vadedeki soru, 'bu bir haberi sat senaryosu muydu' oldu. Ancak ben, son kazançların konsolide edilmesi gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullanan Timmer, ekledi: "Vadeli işlem piyasası veya bitcoin'e duyarlı hisse senetleri aracılığıyla gelecekteki spot pozisyonları 'denkleştiren' piyasa katılımcıları da gördük."Timmer'a göre, bitcoin'in şu anki fiyatı gayet makul ve ağdaki büyüme, ekonomideki gerçek faiz oranları ve uzun vadeli görünüm tüm bunlardan olumlu etkileniyor.


"Bu, bitcoin'in yaygın olarak kabul edilen bir emtia para birimi olarak yeni bir aşamaya doğru yol alması mı demek oluyor? Durum böyle gözükse de oraya varmak biraz zaman alabilir."


Timmer'a göre, ralli duraklamışken birçok varlık yöneticisi bitcoin vadeli işlem piyasasında uzun pozisyon almaya devam ediyor.Aynı zamanda, bitcoin'in 50 haftalık basit hareketli ortalaması ilk kez 200 haftalık ortalamasının üzerine çıkıyor.


Daha Fazla Oku

    FidelityTimmerBitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

18 Nisan 2024 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk