Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ether’in Güçlü Fiyat Hareketi Ay Sonuna Kadar Devam Edebilir

Coinbase’in raporuna göre ether’in değer kazanmasının nedenlerinden biri, bitcoin’e karşı yıllık performansının düşük olması.

17 Nisan 2023 14:49

Güncellenme: 17 Nisan 2023 15:54

Coinbase’in Cuma günü yayımladığı rapora göre, ether’in (ETH) fiyatı geçen hafta gerçekleşen Shanghai Fork’undan sonra toparlanmış gözüküyor.

Ethereum blok zincirinin başarılı bir şekilde yükseltilmesi, Coinbase’in nisan ayının sonuna kadar devam edebileceğini söylediği fiyat hareketini desteklemeye devam ediyor. Shanghai yükseltmesi, doğrulayıcıların stake edilmiş ether’leri ve ödülleri çekmesine olanak tanıyor.

Raporda, para çekme işlemlerinin etkinleştirilmesinden sonraki ilk 24 saat içerisinde ether arzının birçok nedenden ötürü sınırlı olduğu belirtildi.

Birinci neden, analist David Duong ve Brian Cubellis’in “Kısmi çekim işlemi gerçekleştiren adreslerin çoğu, aldıkları ödülleri harcamadı. Şu an adreslerin yaklaşık yüzde 70’i, kimlik bilgisi öneklerini 0x01 olarak düzeltmiş durumda.” ifadelerini kullanmasıydı.

İkinci neden, tam para çekme işlemleri sırasında bu işlemlerin piyasadaki etkisinin “doğrulayıcı kayıt sırasına katılan hatasız girdiler tarafından” kısmen dengelenmesi oldu.

Diğer bir neden ise, ETH’nin bugüne kadar bitcoin’e (BTC) karşı göreceli düşük performansından kaynaklandı. Shanghai yükseltmesi sonrasında ise bu durumun telafisi sağlandı.

Coinbase, bu göreceli düşük performans nedeniyle bitcoin’den ether’e bir akış gördüğünü de belirtti.

Raporda, makro ortamın şu an için risk almaya elverişli olduğunu ve bunun ether fiyatını desteklemeye devam edebileceğini ekledi.


Daha Fazla Oku

    EthereumETHshanghai yükseltmesi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk