Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ether ve Bitcoin Haftaya Yatay Başladı, Ether ETF Kararı Merakla Bekleniyor

Piyasa ether ETF’lerin potansiyel reddini fiyatlandırsa da önümüzdeki yıl için umutlar devam ediyor.

20 Mayıs 2024 15:14

Güncellenme: 20 Mayıs 2024 15:27

CoinDesk Indices verilerine göre, değer olarak en büyük dijital varlık olan bitcoin (BTC) 67.070 dolarda yatay işlem görürken ether (ETH) 3.127 dolardan civarında seyrediyor.


Konsolidasyon, ABD'de faiz indirimi ve hisse senetlerindeki ralliye ilişkin umutların yeniden canlanmasıyla yükseliş eğilimini takip ediyor.


Ether borsa yatırım fonlarına (ETF'ler) dair ilk kararların alınmasıyla işler tekrar yoğunlaşabilir. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, 23 Mayıs'ta VanEck'in ether borsa yatırım fonunu (ETF), 24 Mayıs'ta da Ark21 Shares’in başvurusunun yanı sıra ve Nvidia kazançlarını değerlendirecek.


Bizantine Capital'ın yönetici ortağı March Zheng, CoinDesk'e verdiği röportajda, piyasanın şimdiden ret kararı alınmış gibi fiyatlanmasına rağmen, iyimser kalmak için bazı nedenler olduğunu söyledi.


Zheng, "Raporun gecikmesi, ether’in önümüzdeki yıllarda onaylanabileceğine dair bir umut vermeli. Staking ön pozisyonlarının kaldırılması, ETH'nin CFTC tarafından desteklenen bir emtia olduğunu gösteriyor ve bu da ilerisi için olumlu bir işaret olabilir."


Tahmin piyasası Polymarket şu anda herhangi bir ether ETF'sinin 31 Mayıs'a kadar onaylanmasını %10, 30 Haziran'a kadar onaylanmasını %13, bu yıl içerisinde onaylanmasını ise %28 olarak ihtimallendiriyor.


Kripto borsası Coinbase’in analistlerinden David Han, geçtiğimiz günlerde piyasanın "potansiyel bir onayın zamanlamasını ve olasılığını hafife alıyor olabileceğini" söylemişti.


Zheng, olumlu ETH ETF haberlerinin, yerel token’ının fiyatı son iki hafta içinde yaklaşık yüzde 25 düşen layer-2 ağı BASE’in duyarlılığını da artırabileceğini savundu.


Yatırımcıların merakla beklediği gelişmelerden biri de Nvidia'nın çarşamba günü açıklayacağı kazanç raporu.


Bitcoin, çip geliştirici şirketin beklenenden daha iyi kazanç bildirmesiyle birlikte şubat ayında yükselen yapay zeka temalı token’lar da dahil Nvidia ile güçlü bir korelasyon içerisinde işlem görüyor.


Ancak Nvidia ve ether piyasası hareketi arasındaki korelasyon, Bitcoin yarılanmasının ardından gerçekleşen madencilik patlaması (mining boom) sırasında olduğu kadar güçlü değil. Yine de, Nvidia'nın kazançlarının güçlü kalması durumunda bitcoin ve AI token’larının yükselmesiyle birlikte tüm piyasanın olumlu etkilenmesi muhtemel.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinether etfnvidiabtcETH

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk