Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ether Opsiyon Piyasası Önümüzdeki 6 Ay için Fiyat Zayıflaması Eğiliminde

Thielen, ether’in fiyatının Ethereum’un azalan giderlerine kıyasla fazla yüksek olduğunu söyledi.

1 Ağustos 2023 17:39

Güncellenme: 1 Ağustos 2023 22:04

Ethereum’un yerel token’ı ether (ETH) altı haftanın en düşük seviyesine geriledi. Opsiyon piyasasındaki yatırımcılar önümüzdeki altı ay boyunca fiyat zayıflaması bekliyor.


Piyasa değeri açısından ikinci en büyük kripto para birimi 1,815 dolara düşerek 21 Haziran’dan bu yana en düşük seviyeyi gördü.


Kripto veri sağlayıcısı Amberdata verilerine göre, ether'in 180 gün vadeli alım ve satım opsiyonlarının zımni volatilitesi arasındaki farkı ölçen değer 15 Haziran'dan bu yana en düşük seviye olan -0,91'e geriledi.


Negatif değer, alıcıya sahip olduğu dayanak varlığı belirli bir tarihte veya öncesinde, önceden belirlenmiş bir fiyattan satma imkanı veren alım opsiyonlarına (call opsiyonları) olan eğilimi gösterir.Düşüş eğilimi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bitcoin (BTC) hariç diğer kripto para birimlerini menkul kıymet olarak tanımlamak istemesi üzerine görülüyor.


Kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport'un araştırma ve strateji başkanı Markus Thielen, ether’in fiyatının Ethereum blok zincirinin azalan giderlerine kıyasla fazla yüksek olduğunu söylüyor.


Matrixport tarafından izlenen verilerere göre, Ethereum’un ortalama aylık geliri şu anda 178 milyon dolar, yani 2021’in boğa piyasasında görülen 826 milyon dolardan yüzde 364 daha düşük. Ayrıca ağdaki ödüller karşılığında coin stake’lemek veya kilitlemek de birkaç ay öncesine göre daha az getiri sağlıyor. Bunun nedeni ise yüzde 4,98’lik staking veriminin şu anda yüzde 5,25-5,5 aralığında seyreden ABD faiz oranından daha düşük olması.


Thielen, CoinDesk’e yolladığı e-postada şöyle söylüyor: “Nicel yaklaşımları göz önünde bulundurursak ether’in gerçeğe uygun değeri bin dolara yakın, yani mevcut fiyatından yüzde 46 daha düşük. Her ne kadar böyle bir düşüşü kesin olarak öngörmesek de, bu düşüş için pozisyon almanın maliyetsiz bir yolu bulunuyor. (Sıfır maliyetli ama sıfır riskli değil.)”


Thielen, bitcoin'in yılın başından bu yana olan yüzde 77'lik kazancı bir kenara koymayı, serbest kalan sermayeyi de her ay nominal değeri yüzde 3 olan başabaş alım opsiyonlarına (ATM) yatırmayı öneriyor. Bu şekilde piyasada düşüş yaşansa bile yatırımcıların yıl sonunda yüzde 62'lik bir net kazanç elde edeceğini belirtiyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    markus thielenMatrixportopsiyon piyasasıEtherETH

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Lido, Ethereum için Potansiyel Bir Risk Olabilir mi?

24 Eylül 2023 11:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk