Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ether (ETH), Gerçek Değerinin Yüzde 27 Altında Seyrediyor

Araştırma firması RxR, ether’in 275 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle işlem görmesi gerektiğini öne sürdü.

18 Eylül 2023 13:31

Güncellenme: 18 Eylül 2023 13:54

Republic Crypto ve Re7 Capital arasında araştırma odaklı bir ortak girişim olan RxR’ın analizine göre, Ethereum blok zincirinin yerel token’ı ether (ETH), gerçek değerinin yüzde 27 altında işlem görüyor.


RxR’ın gerçeğe uygunluğu ölçen projeksiyonu, Ethereum ölçeklendirme ağlarındaki aktif kullanıcı verilerini ve ağın adil değerini ölçmek amacıyla mainnet’teki aktif kullanıcıları ölçen Metcalfe modelini (ML) harmanlıyor. Metcalfe modeli, yalnızca mainnet’teki aktif kullanıcı sayısına odaklanma eğilimi gösteriyor.


Bu modele göre, ağın değeri sahip olduğu kullanıcı sayısının karesiyle doğru orantılı olarak ilerliyor. Ether, kullanıcıların Ethereum blok zincirinde işlem gerçekleştirebilmelerini, ödüller kazanabilmelerini, staking yapabilmelerini ve çok daha fazlasını sağlıyor. Bu nedenle ether’in değeri Ethereum’daki ağ kullanımıyla yakından bağlantılı.


RxR analisti Lewis Harland, geçen hafta paylaşılan notta şunları söylüyor: “Ethereum’un ağ değerlemesi, ML endeksinin söylediğinden daha iyi gözüküyor. Model, ağa katılan kullanıcıların artmadığını varsayıyor ve böylece ETH’nin değerlemesi yüzde 27 daha düşük seyrediyor.”Kısacası ether’in piyasa değeri, kırmızı ile gösterilen RxR’ın ML Blended Model’ine kıyasla oldukça düşük. Beyazla temsil edilen ML modeli, ölçeklendirme ve verilerdeki tıkanıklıkları (bottleneck’ler) azaltmak için mainnet üzerinde oluşturulan layer-2 çözümlerine ait etkinlikleri göz ardı ediyor. 


Layer-2 piyasadaki en heyecan verici alanlardan biri haline geldi

IntoTheBlock verilerine göre, kripto borsası Coinbase’in BASE ağı en benzersiz adreslere ve işlemlere sahip. Arbitrum ise işlem hacmiyle öne çıkıyor. Optimism, superchain (süper zincir) vizyonuna odaklanmaya devam ediyor.


L2Beat verilerine göre, iki yıl içerisinde layer-2 protokollerindeki kilitli toplam değer üç kattan fazla artarak 9 milyar doların üzerine çıktı.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    EtherEthereummainnetlayer-2blok zinciri

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk