Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

BNB Chain’in Layer-2 Ağı opBNB Başlatıldı

L2 zincir ölçeklenebilirlik çözümü, projeler için daha ucuz gaz ücretleri sağlamak adına BNB Chain ekosistemini genişletiyor.

13 Eylül 2023 15:42

Güncellenme: 13 Eylül 2023 15:55

BNB Chain geliştiricileri, yaptıkları açıklamada OP Stack tabanlı bir layer-2 ağı olan opBNB’nin başlatıldığını duyurdu. Ağın başlatılması aylar sürdü.


Layer-2 ağı, bir layer-1 ağının üzerine inşa edilen herhangi bir off-chain ağı, sistemi veya teknolojiyi ifade eder. OP Stack, geliştiricilerin kendi ağlarını oluşturmak için kullanabilecekleri bir yazılım kitidir ve Optimism ağını çalıştırır.


Geliştiriciler 35 milyondan fazla işlem test ettiklerini ve test aşamasında opBNB’ye yaklaşık 150 uygulama deploy ettiklerini söyledi. Yapılan deneylerde blok zinciri saniyede 4,000 işleme (TPS) kadar ulaştı. Ethereum’un TPS’i nin 17 olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu rakam oldukça yüksek.


Ölçeklenebilirlik ve Güvenlik

BNB Chain’in kıdemli mimarı Arno Bauer, CoinDesk’e şunları söyledi: “OpBNB’nin önceliği her zaman ölçeklenebilirlik ve güvenlik oldu. Mainnet’i halka açmadan önce yüksek kriterlerin karşılanması gerekiyordu.”


Böylece opBNB, 50’den fazla blok zincirinin bulunduğu kalabalık ve rekabetçi bir ortama katıldı.


Projeler BNB Chain’in kapsamlı geliştirici eğitimi ve özel teknik desteği aracılığıyla opBNB’ye entegre olabilir. BNB Chain ağ aktivitesini teşvik etmek amacıyla airdrop da gerçekleştireceğini bildirdi.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    opBNBBNB chainBNBlayer-2

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk