Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ether ETF Umutlarıyla Birlikte Kısa Pozisyonların Tasfiyesi 260 Milyon Dolara Ulaştı

Bazı trader'lar, ether fiyatlarının önümüzdeki günlerde 4.000 dolara kadar çıkmasını bekliyor.

21 Mayıs 2024 11:20

Güncellenme: 21 Mayıs 2024 11:48

Ether (ETH), Bloomberg analistlerinin spot ETH borsa yatırım fonunun (ETF) ABD'de onaylanma olasılığını yüzde 75'e çıkarmasının ardından yüzde 19'un üzerinde artışla 3.700 dolara yükseldi. Bitcoin (BTC) de gelişmelerden etkilenerek 71.000 doları aştı ve nisan başından bu yana kaydedilen en yüksek seviyesine ulaştı.


CoinGecko verilerine göre Ripple’ın XRP’si, Cardano'nun ADA’sı, Solana'nın SOL’u ve dogecoin (DOGE) yüzde 3-6 arasında yükseldi.


Ani yükseliş, piyasa genelinde 260 milyon doların üzerinde kısa pozisyon tasfiyesine neden oldu. Coinglass verilerine göre, ether kısa pozisyonları 115 milyon doların üzerinde değer kaybetti ve ether’i 99 milyon dolar ile bitcoin takip etti.


Kripto borsası Binance, 130 milyon doların üzerinde tasfiye kaydederek rakipleri arasında en büyük tasfiyeye tanık olurken, Binance’i 118 milyon dolarla OKX ve 51 milyon dolarla Huobi izledi.


Bloomberg analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart'ın spot ether ETF’lerin onaylanmasına dair beklentilerini yüzde 20'den yüzde 75'e çıkarmasıyla, piyasalar dün akşamdan bu yana toparlanmaya devam ediyor.Piyasa katılımcıları, ether ETF'lerinin onaylanması durumunda yükselişin devam edeceğini öngörüyor. Ocak ayında işlem görmeye başlayan spot bitcoin ETF'leri, BTC için toplam 12 milyar dolarlık giriş sağladı.


Bu yüzden bazı trader’lar önümüzdeki günlerde ether fiyatlarının daha da yükselmesini bekliyor.


Singapur merkezli QCP Capital, şöyle aktarıyor: "Bizim görüşümüz, onayın ether’i 4 bine yaklaştırması yönünde. Borsalardan 19b-4 başvurularını hızlı bir şekilde güncellemeleri isteniyor, bu da onayın yakın olduğunu gösteriyor."


Daha Fazla Oku

    ether etfETHBitcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk