Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Dogecoin Grafik Formasyonu Önümüzde Bir Volatilite Patlaması Olduğunu Gösteriyor

Bollinger Bant Genişliği, dogecoin'in olağandışı sakinliğinin yakında her iki yönde de belirgin bir hareketlenmeyle sona erebileceğini gösteriyor.

29 Mayıs 2023 17:07

Güncellenme: 29 Mayıs 2023 18:22

Hızlı fiyat hareketleriyle bilinen meme kripto para birimi dogecoin (DOGE), bu yıl alışılmadık derecede sakin kalarak bitcoin (BTC) ve ether (ETH) gibi piyasa liderlerini önemli bir farkla geride bıraktı.


Bununla birlikte, bir teknik analiz göstergesi olan Bollinger Bant Genişliği bunun fırtınadan önce sakinlik olabileceğini gösteriyor.


Gösterge, fiyat dalgalanmalarına göre değişen volatilite dönemlerini temsil eder ve Bollinger bantları arasındaki spread’in kripto para biriminin fiyatının 20 günlük basit hareketli ortalamasına (SMA) bölünmesiyle hesaplanır. Bollinger bantları, fiyatların 20 günlük SMA ortalamasının üstünde ve altında bulunan volatilite çizgilerinden oluşur.


İki bant arasındaki mesafenin keskin bir şekilde artması ve bant genişliğinin artması, yükselen volatilite dönemlerini ifade eder. Tam tersi iki bantın daralması ve volatilitenin durgunlaşması sırasında genişlik azalır.


Genellikle, geniş / yüksek bant genişliği devam eden yükseliş veya düşüş eğiliminin sona yaklaştığını gösterir. Aynı zamanda alışılmadık derecede düşük bant genişliği, piyasanın her iki yönde de belirgin bir hareketlenme yaşayabileceğini ifade eder.


Dogecoin’in günlük grafiğine bakıldığındaysa bantların son zamanlarda daraldığı ve hatta bant genişliğinin 2019 Şubat ayından bu yana en düşük seviye olan 0,06’ya ulaştığı görülüyor.Bu nedenle dogecoin, yakın bir zamanda volatilite patlaması yaşayabilir. Yaklaşan volatilite patlamasının fiyat yönünü belirtmediğini, yani bu gelişmenin coin açısından yükselişle de düşüşle de sonuçlanabileceğini unutmamak gerekir.


Yazının yazılması sırasında DOGE 0,073 dolardan işlem görüyor. Şu anda 10,22 milyar dolar değerinde olan meme coin, bu yıl yalnızca yüzde 3’lük bir artış yaşadı. Piyasa liderleri BTC ve ETH ise sırasıyla yüzde 68 ve 60’lık artışlar gerçekleştirdi.


Daha Fazla Oku

    DOGEDogecointeknik analiz

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk