Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Dogecoin Fiyat İstikrarı Konusunda Bitcoin’i Geride Bıraktı

Dengenin bu kadar geç yakalanması, yatırımcı ilgisinin altcoin’lere karşı az olduğunu gösteriyor.

22 Eylül 2023 17:41

Güncellenme: 22 Eylül 2023 17:57

Piyasa değerine göre en büyük meme kripto para birimi Dogecoin’in (DOGE) volatilitesi o kadar azaldı ki artık dijital varlık endüstrisi lideri bitcoin’den (BTC) daha istikrarlı.


TradingView’a göre, 30 günlük tarihsel volatilitesi verileri bitcoin için yüzde 35, dogecoin için yüzde 30. Tarihsel volatilite, bir varlığın belirli bir dönemdeki günlük yüzde değişiminin standart sapması alınarak hesaplanıyor.


Genel olarak bakıldığında DOGE bitcoin’den daha volatil seyrediyor. Bitcoin’in 2009’dan beri var olduğu ve son üç yılda kurumsal katılımla makro bir varlık olmaya başladığı göz önünde bulundurulursa, yatırımcıların altcoin’leri tercih etmemesi gayet anlaşılır bir durum. Öte yandan DOGE, 2013’te geliştirilmesinden bu yana ciddiyetten yoksun bir kripto projesi olarak görülüyor.Meme coin’in eskiye kıyasla daha az volatil olması, piyasa olgunluğuna eriştiği anlamına gelmiyor.


Bitcoin aşağı kalmıyor

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti geçtiğimiz yıl yüzde 40 civarındayken bu yıl yüzde 50’yi aşıyor. Bu durum, altcoin’lerinden bitcoin’e tasfiyelerin olduğunu gösteriyor. CoinDesk verilerine göre, BTC fiyatı bu yıl yüzde 60 artarken DOGE yüzde 12’nin biraz üzerinde değer kaybediyor.Yüzde 1’lik toplam piyasa derinliği gibi temel likidite metrikleri de aynı sonuçları gösteriyor.Kaiko verilerine göre, ilk 10 altcoin’in yüzde 1’lik toplam piyasa derinliği, bitcoin ve ether’in (ETH) çok altında kaldı.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcDOGEDogecoinVolatilite

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk