Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Coinbase: Yarılanma Sonrası Kripto Piyasasının Kaderini Makro Faktörler Belirleyecek

Faktörler arasında artan jeopolitik gerilimler, yüksek faiz oranları, reflasyon ve ulusal borçlar yer alıyor.

19 Nisan 2024 17:47

Güncellenme: 21 Nisan 2024 12:57

Coinbase (COIN), perşembe günü yayımladığı araştırma raporunda bitcoin (BTC) yarılanmasının ardından dijital varlık piyasalarının yönünün, kripto ekosistemi güçlü kalsa bile makroekonomik faktörler tarafından yönlendirilme olasılığının daha yüksek olduğunu söyledi.


Analist David Han, "Bu faktörler artan jeopolitik gerilimleri, yüksek faiz oranlarını, reflasyonu ve artmaya devam eden ulusal borçları kapsıyor" yazdı.


Han, altcoin’lerin bitcoin ile korelasyonunun son zamanlarda arttığının altını çizdi ve "BTC'nin makro bir varlık olarak konumunu sağlamlaştırması sebebiyle ekosistemdeki öncü rolünü daha da ortaya çıkardığını" vurguladı.


Raporda, önceki yarılanmalar boğa piyasalarına yol açmış olsa da, "zamanında bu döngüsel yükselişlere ek katalizörler eşlik etti" denildi.


Kripto büyük ölçüde "riskli" bir varlık sınıfı olarak görülse de, Coinbase durumu şöyle tasvir ediyor: "Bitcoin'in dayanıklı duruşu ve spot borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) onaylanması, kripto para birimini tamamen spekülatif bir varlık olmaktan çıkarıyor ve onu ‘dijital altın’ olarak gören yatırımcıların varlığını gösteriyor."


Wall Street devi Goldman Sachs (GS) da geçtiğimiz hafta yayımladığı raporda benzer düşüncelerini dile getirdi. Şirket, "mevcut makro koşullar göz önüne alındığında, geçmiş döngülerin ve yarılanmanın etkisinin tahmin edilmesi konusunda dikkatli olunması gerektiğini" söyledi.


Daha Fazla Oku

    CoinbaseBitcoinbtckripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk