Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Circle, USDC Rezervlerindeki Zararı Karşılayacak

Şirket, USDC rezervlerindeki açığı kapatmak için dış sermaye de dahil olmak üzere tüm kurumsal kaynaklarını kullanacak.

13 Mart 2023 12:04

Güncellenme: 13 Mart 2023 14:26

Circle Internet Financial, cumartesi günü yaptığı açıklamada Silicon Valley Bank’te (SVB) tuttuğu 3,3 milyar dolarlık nakiti alamaması durumunda USDC stabilcoin’i destekleyeceğini söyledi.

Circle, paylaştığı blog yazısında, USDC’nin arkasında duracağını ve gerekirse dış sermaye kaynaklarını da kullanacağını açıkladı.

Açıklama, ABD dolarına sabit olması gereken USDC’nin Silicon Valley Bank’in çöküşüyle değer kaybetmesi üzerine yapıldı. Circle, USDC’nin 3,3 milyar dolarlık nakit desteğini SVB’de tutuyordu.

Şirket, SVB’nin çöküşünden önce varlıklarını çekmeye çalıştığını belirtti.

Circle, “Silicon Valley’nin nakitimizin yüzde yüzünü iade edememe ihtimalinin farkındayız. Alıcı setifikaları ve mevduat sahipleri, paydaşlara ileri düzeylerde temettüler sağladığı için gecikme yaşanabilir” ifadelerini kullandı.

CoinGecko verilerine göre USDC, son 24 saatte 0,88 dolara kadar düştü fakat yapılan açıklamayla birlikte 0,98 dolara toparladı.


Daha Fazla Oku

    USDCSilicon Valley BankCircle

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Dolar Endeksi Son 10 Ayın En Yüksek Seviyesinde

27 Eylül 2023 18:46

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk