Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

BitMEX, Tahmin Piyasasını Başlattığını Duyurdu

Mevcut tahmin piyasası sözleşmeleri, FTX iflas talepleri, bitcoin ETF'lerinin geleceği ve Sam Bankman-Fried'ın hapis cezası etrafında dönüyor.

13 Eylül 2023 10:46

Güncellenme: 13 Eylül 2023 11:00

Kripto türevleri borsası BitMEX, yatırımcıların gerçek dünyadaki olayların sonucuna dair bahis oynamalarını sağlayan bir tahmin piyasası başlattı.


Tahmin piyasaları uzun bir süredir revaçta ve Polymarket sayesinde popülerliğini artırmış görünüyor.


Ocak 2022'de kayıt dışı swap’lar sunduğu gerekçesiyle 1,4 milyon dolar para cezasına çarptırılan Polymarket, Rusya’nın 2023’ün sonuna kadar savaş başlatıp nükleer silah kullanma olasılığı gibi ciddi konulardan Başkan Obama’nın cinsel yönelimi gibi absürd konulara kadar birçok sözleşme içeriyor.


BitMEX’in tahmin piyasasında yer alan sözleşmeler ise FTX iflas taleplerine dair oranlar, bitcoin ETF'lerinin 17 Ekim’den önce onaylanıp onaylanmayacağı ve Sam Bankman-Fried'ın hapis cezası etrafında dönüyor.


Tahmin piyasası nedir?

Borsanın CEO’su Stephan Lutz, şu açıklamalarda bulunuyor: “Yatırımcılarımızın sürekli değişen dünyaya uyum sağlamalarını ve trendlerden geri kalmamalarını istiyoruz, bu nedenle BitMEX Tahmin Piyasaları’nı tanıtıyoruz. Ürünümüz, etki yaratan olayları kripto türev ticaretiyle bir araya getirerek yatırımcıların portföylerini çeşitlendirmelerine ve dünyada olup bitenler hakkında sonuç tahminlerinde bulunarak gelir elde etmelerine olanak tanıyor.”


Yakında daha fazla sözleşme ekleneceğini söyleyen Lutz, şöyle devam ediyor:


“Tahmin piyasaları, düşük volatiliteye sahip bir ayı piyasasında ticareti iyileştirmeye yönelik harika bir araç.”


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    tahmin piyasasıBitMEXFTXbetkripto türev

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk