Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitget Araştırma Yöneticisinden Mart Ayı BTC ve ETH Tahminleri

"BTC'de üst yönlü direnç 60.000 ve 69.000 dolar olarak yer alırken, aşağı yönde destek seviyeleri 48.000 ila 52.000 dolar aralığında görülüyor."

28 Şubat 2024 14:09

Güncellenme: 28 Şubat 2024 15:20

Kripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget’in araştırma yöneticisi olan Ryan Lee, 2024 Mart ayına dair bitcoin (BTC) ve ether (ETH) tahminlerini içeren raporunu paylaştı.


Lee, Bitcoin’in mart ayında 60.000 ila 69.000 dolar bandında üst yönlü direnç gösterebileceğini açıklarken, ETH’nin ise 2021'deki en yüksek noktası olan 4.300 dolar seviyesini test edebileceğini belirtti.


Lee, konuyla ilgili olarak sözlerine devam ederek: “BTC 27 Şubat'ta yeni bir yukarı yönlü hareket başlatarak bir önceki en yüksek seviyesi 57.000 doları aştı. BTC'nin toplam piyasa değeri 24,75 milyar dolar, 24 saatlik işlem hacmi ise 80,9 milyar dolar seviyesinde. ABD'deki dokuz bitcoin ETF'sinin işlem hacmi de 3,2 milyar dolarla yeni bir zirveye ulaştı. Kurumsal yükseliş hissiyatı güçlü giderken ve Bitcoin'in yarılanmasına 54 gün kala, Fed'in yıl ortasında faiz indirimine gideceği beklentileriyle birlikte bitcoin'in 50.000 dolarda destek bulması ve mart ayında potansiyel bir dalgalanma yaşayarak geçmiş zirvelerine meydan okuması bekleniyor. Üst yönlü direnç 60.000 ve 69.000 dolar olarak yer alırken, aşağı yönde destek seviyeleri 48.000 ila 52.000 dolar aralığında görülüyor.” ifadelerini kullandı.


“ETH Tarihi Bir Zirveye Ulaşabilir” 

Bitget Araştırma Yöneticisi Ryan Lee, ETH konusunda da öngörülerini paylaştı. Lee, ETH’nin kademeli olarak ivme kazandığını son altı aya bakıldığında ise yüzde 13’lük bir artış olduğunu belirtti. 


Lee şöyle anlattı: “ETH/BTC kur oranı, bir miktar geri çekilmesine rağmen Bitcoin'in 27 Şubat'ta %10'un üzerindeki yükselişinin etkisiyle 0,06'yı aştı. Ancak, son altı aya bakıldığında %13'ün üzerinde artış görülüyor. 2024'ün 1. çeyreğindeki ana olumlu faktörler, çeşitli Katman 2 ve ETH envanterinin kilitlenmesini hızlandıran yeniden yapılandırma projeleri ile Cancun yükseltmesinden kaynaklanıyor. Destek 3.100 dolar ve konsantre alan 2.900 dolarda olmak üzere 3.500 doların üzerine çıkma şansı var. Makroekonomik düzeyde, Mart ayında Fed faiz indirimi olasılığı azaldı ve mevcut ekonomik verilerle birleştiğinde, ilk Fed faiz indiriminin Mayıs 2024'te gerçekleşebileceği görülüyor. Buna dayanarak, ETH'nin ETF'sinin onay sonuçları tekrar heyecan yaratabilir ve potansiyel olarak BTC'den daha güçlü bir eğilime yol açabilir. İyimser bir senaryoda ETH, 2021'deki en yüksek noktası olan 4.300 dolar seviyesini test edebilir; piyasa likiditesine bağlı olarak gerçek aralığın ise çoğunlukla 2.500$ ile 3.500 dolar arasında salınması bekleniyor. Geçmiş döngülere göre, BTC'nin yarılanmadan sonra altı ay ila bir buçuk yıl içinde zirveye ulaşmak için daha fazla büyüme yaşama olasılığı var ve ETH de bir atılımla bunu takip edebilir. Önde gelen ana akım finans kurumlarının piyasaya girişiyle birlikte, kolektif piyasa güçlerinin ETH'yi 2024 yılında 4.900 dolar seviyesini aşarak tarihi bir zirveye ulaştırması mümkün görünüyor.” 


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcETHEtherBitget

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk