Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin’in Spot ve Türev İşlem Hacmi Oranı, Son 11 Ayın En Düşük Seviyesinde

Düşüş, kripto piyasasındaki artan risk iştahının bir göstergesi.

10 Nisan 2023 12:37

Güncellenme: 10 Nisan 2023 12:46

Bitcoin’in (BTC) spot ve türev piyasalardaki günlük işlem hacimleri arasındaki oran, 11 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu gerileme, piyasadaki spekülasyon aktivitesinin artmasına işaret ediyor.

Blok zinciri analiz firması CryptoQuant’ın verilerine göre, bu oran üç ay içinde yaklaşık yüzde 80 düşerek 16 Mayıs 2022’de 0,117 seviyesine ulaşmıştı.

Düşüş, Bitcoin’in fiyatındaki yıllık artışın yüzde 70’e çıktığı sırada gerçekleşti. Bu yüzden düşüşün piyasadaki risk iştahının artmasından kaynaklandığı düşünülüyor, fiyatlar da volatilite yaşayabilir.

Bitcoin’in 21 Mart’ta 28,500 dolarda karşılaştığı dirençten bu yana düşüş gerçekleşiyor. Bu da son zamanlarda borsacıların, yatırımcılara ve uzun vadeli holder’lara göre daha hızlı bir şekilde Bitcoin’e yığıldıklarını gösteriyor.

Matrixport’un araştırma ve strateji başkanı, gelişmeyle alakalı şunları söylüyor: “Eğer ralli gerçekten kaldıraçtaki artıştan kaynaklanıyorsa, 2023 kripto rallisinin ABD doları dışındaki varlıklar tarafından yönetildiği teorisi ve ilgili bankaların kredi riski pek de olası değil. Silicon Valley Bank ve Signature Bank’in düzenleyiciler tarafından devralınması dolayısıyla fiat’tan kriptoya geçiş zorlaştı. Bu da likiditenin kriptoda aynı kaldığını ancak daha yüksek kaldıraçlı ürünlere dağıldığını gösteriyor.”


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcspot işlemler

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk