Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Yeniden 27 Bin Doların Üzerinde

Kripto para birimi son 24 saatte yüzde 2’nin üzerinde artarak 27 bin doları aştı.

18 Eylül 2023 17:09

Güncellenme: 18 Eylül 2023 17:28

Ether (ETH) destek seviyesinin üzerinde kalırken bitcoin (BTC), pazartesi günü itibarıyla 27 bin dolar seviyesini geride bıraktı. Ancak bu haftanın ilerleyen günlerinde alınacak olan faiz oranı kararları aşağı yönlü bir baskı oluşturabilir.


CoinGecko verilerine göre, piyasalar hafta sonu boyunca sakindi ve genel hacim son 24 saatte yalnızca yüzde 0,4 arttı. Kripto vadeli işlem tasfiyeleri yalnızca 48 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti, bu da ağustos ortasından bu yana en düşük seviye oldu. Açık opsiyonlar ise yüzde 4 arttı ve duyarlılığın gerilediğini gösterdi.


CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI), altcoin’lerdeki düşük kazançlara dikkat çekerek yüzde 0,3 arttı.


Toncoin (TON), büyük token’lardaki kayıplara liderlik etti ve son 24 saatte yüzde 1 oranında düştü. Trader’ların Telegram ve TON iş birliği sonrasından sonra yüzde 40’ın üzerinde kâr etmiş olmaları oldukça mümkün.


Faiz kararları durumu etkiliyor

Yatırım platformu eToro'nun piyasa analisti Simon Peters, CoinDesk'e şunları söyledi: “Piyasalar önümüzdeki birkaç gün gergin bir ortam yaşayabilir. Sebebi ise İngiltere ve ABD’den veri beklenmesi. Her iki merkez bankası da bu haftanın ilerleyen günlerinde yeni faiz kararlarını açıklayacak.”


“Her iki ekonomide de enflasyon düşmesine rağmen geri çekilme yok. Her risk varlığı gibi kripto varlıklar da faize duyarlı ve olası bir karar, duyarlılığı düşüş eğilimine sürükleyebilir.”


On-chain analiz platformu CryptoQuant ise son fiyat hareketlerinin bitcoin ve ether’deki kaldıraç oranını etkilemediğine dikkat çekti.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    BitcoinEtheraltcoinkripto piyasası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance, Ürünlerin 'Sadeleştirilmesi' Gerekçesiyle Bitcoin NFT Desteğini Sonlandırıyor

4 Nisan 2024 17:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk